PCC, Mentor Koç, EğitmenYeliz Pulat, ICF’den akredite Profesyonel Sertifikalı Koç(PCC), Koç eğitmeni, NLP Uzmanı, televizyoncu ve “Söndür Şu Sigarayı” kitabının yazardır.

Bireysel ve kurumsal koçluk hizmetlerinin yanısıra ID Coaching International Avrupa Koordinatörü ve İsviçre Ofisi kuruculuğu ve eğitmenliği görevini de sürdürmektedir. Aynı zamanda kurucu ortağı olduğu www.gazetesiz.com haber portalındaki köşesinin yanısıra www.yelizpulat.com ve farklı sitelerde yazıları yayınlanmaktadır. Gelişim yolunda yürüyen herkesi kucaklayan ve Türkiye’nin seçkin koçları ile buluşturan Q Plus Club’ın gelişim liderlerinden biridir ve her ay düzenlenen gelişim seminerlerinde katılımcılarla buluşmaktadır.

1977 doğumlu Yeliz Pulat, Anadolu Üniversite İşletme bölümünde okumuştur. 1997 yılında adım attığı televizyon dünyasında, ulusal kanallarda 17 yıl boyunca haber spikerliği, sunuculuk ve yapımcılık görevlerinde bulunmuştur. Televizyon kariyerinin yanısıra 16 yaşında tanıştığı tiyatro sahnesinde de pek çok farklı oyunla yer almıştır.

2013 yılında ID Coaching Academy’nin ICF onaylı 190 saatlik Integrated Development Coaching (Bütünsel Gelişim Koçluğu) eğitim programına katılıp kariyerine Profesyonel Koç olarak devam etmiştir.

Yaşamın tüm alanlarında dengeyi yakalama, güçlü yönlerini ortaya çıkarma, riskli ve stresli durumlarda sağlıklı karar alma, kişinin yaşam amacına uygun kariyer planlaması, etkili iletişimle başarılı ilişkiler kurma ve bilge liderlik gibi konularda yaptığı çalışmalarda, koçluğun etkin sisteminin yanısıra NLP, Hipnoz gibi metotları, Kuantum ve Enerji koçluğunun araçlarını da kullanmaktadır.

Yeliz Pulat, televizyon dünyasındaki deneyimlerini koçluk bakışı ve prensibi ile birleştirerek, her insanın benzersizliğinden yola çıkıp, kişiyi özü ile buluşturarak farkındalığını yükselten ve içsel karizmasını ortaya çıkararak kendisi için en doğru imajı yaratmasını sağlayan Kişisel İmaj Danışmanlığı yapmakta ve aynı zamanda etkili bir konuşmacı olmak isteyenler için bireysel ve kurumsal eğitimler vermektedir.