Turuncu Şapkalılar Eskişehir’de

14 Kasım 2008

Öğrenciler arası iletişimi güçlendirip, üniversitelerin başarı düzeylerini yükseltmeyi hedefleyen projeye, Anadolu ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi öğrencileri ev sahipliği yaptı. Üniversitelerde ne yapmak istediğini bilen ve bunu nasıl yapacağının farkında olan öğrenci sayısını artırmayı amaçlayan projenin toplantılarına, kariyerlerine yön vermek isteyen 14 üniversiteden yaklaşık 70 öğrenci katıldı.

İki gün süren etkinliğin ilk gününe Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen de katıldı. İkinci gününde ise tüm üniversite koordinatörlükleri şimdiye kadar proje kapsamında neler yaptıklarını ve yapacaklarını dile getirdi ve sonrasında Turuncu Şapkalılara gönüllülük eğitimi verildi.

2008-2009 akademik yılındaki ilk eğitimlerini Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde gerçekleştiren sosyal sorumluluk projesi Turuncu Şapkalılar her üniversiteden 30 öğrenciye “Kariyer Koçluğu” eğitimi vermeyi amaçlamaktadır. Bu eğitimi alan öğrencilerin, başarılı olup olmadıkları denetlendikten sonra, sertifikaları verilecektir. Aynı zamanda her biri farklı üniversitelerde yaklaşık 10 adet olmak üzere, farklı sektörlere ilişkin sektör zirveleri düzenlenecek.