Para Enerjisini Nasıl Dönüştürebilirsiniz?

Para da ilişki gibi bir enerjidir, yaşamımızda iyi yönetilmesi gereken bir enerjidir. Parayla ilişki, kişiden kişiye değişir. İçinde yetiştiğiniz kültür, bu ilişkinin yönünü belirler. Kimileri paraya karşı mesafelidir. Parayla ilgili olumsuz inançları vardır.

Örneğin,

Parayla mutluluk olmaz.

Para parayı çeker.

Çok para ancak çalışılarak kazanılır.

Çok laf yalansız, çok para haramsız olmaz.

Zenginlik başa bela…

Ayağını yorganına göre uzat. vb.

İnançlarınız çocukluktan itibaren ailedeki konuşmalarla, türkülerle, şarkılarla, filmlerle bilinçaltınıza kodlanır. Onları siz seçmezsiniz, içselleştirmeden, sorgulamadan kabul edersiniz. Bu inançlar büyüdükçeyumurta gibi kabuk oluşturur. Yani enerjiyi kabuğun içine hapsedersiniz. Bir taraftan da bolluk içinde yaşamak istersiniz, ancak çekim alanı oluşturacak enerjiyi hapsettiğiniz için, bir türlü o bolluğa ulaşamazsınız. Eğer gerçekten bolluk içinde yaşamak istiyorsanız, o zihine geçmek zorundasınız. Bunun için de parayı hak ettiğinize inanmalısınız.

Bugün yetişkinsiniz , düşünme ve sorgulama yetisine sahipsiniz. Yumurta içinde hapsettiğiniz enerjiyi arzu ederseniz serbest bırakabilirsiniz. Parayla ilgili ne tür inancınız varsa, onları bir kalite kontrolünden geçirme zamanınız. Kıtlık zihniyetinizi fark edin. Parasızlık korkusu olanlar bu zihniyettedir. O zaman korkunuz odağınız haline gelir ve hayatınıza parasızlığı çekersiniz.

Bunun yerine , sahip olmak istediğim tüm kaynaklar bana akıyor şeklinde olumlu bir düşünme alışkanlığı geliştirebilirsiniz. Bolluk zihniyetine sahip olan insanlar, hiç parasız kalmazlar. Bir eliyle alır ve diğer eliyle dağıtırlar. Bu da para enerjisini akışa geçirir ve onlara  sürekli bir  gelir sağlar.

Para yerine sahip olmak istediklerinize odaklanırsanız,  evren size bunu zaten sunacaktır. Bugün koşullarınız sınırlı olabilir, ancak bu geçici bir durumdur.

Şöyle demiş olabilirsiniz: Param olunca, şunu alacağım ya da bunu alacağım. Bunun anlamı, “şu an o şeyi bekleyebilirim” dir. Sonsuza dek beklersiniz. Örneğin, param olunca borcumu ödeyeceğim der birisi, sürekli borç ödemek durumunda kalır. Bunlar, para enerjisinin akışını engelleyen, kıtlık zihniyetinden kaynaklanan mesajlardır. Kıtlık zihniyetindeki borcun bolluk zihniyetindeki karşılığı “tahsilata çıkıyorum” dur. Zaten tahsil edemezseniz borcu neyle ödeyeceksiniz?

Ne yapalım? Her şeyin evrende bol miktarda yer aldığından emin olalım. Bu bolluğu yaşamımıza çekebilmek için çok iyi bir nedenimiz olsun. İyi bir neden, yaşam amacınızla paralellik gösterir. O zaman kalbinizin yaydığı enerji büyür. Örneğin, siz bir kitap yayınlamak, okul açmak, çocukları eğitmek, işyeri kurup istihdam sağlamak, hayvanları korumak  vb. ulvi amaçlara sahip olabilirsiniz. Dikkatiniz bu amaçlarla yönetiliyorsa, enerji o yönde akacak ve istediğiniz her şeye sahip olacaksınız.

Bilinçaltınızı bu konuda eğitirseniz, bolluk zihniyetine geçerseniz, evren de size bolluğu sunacaktır. Tabii ki o yönde harekete geçmeniz gerekiyor. Bilgeye “Olympos’a nasıl gidilir? diye sormuşlar,o da adımlarınızı o yöne çevirerek “demiş. Evren hareketi alkışlar. “Tavuk Suyuna Çorba” kitabının yazarı Jack Canfield , in dediği gibi “İstediğin her şey dışarıda seni bekliyor. Senin istediğin her şey de seni istiyor. Ama onu almak için harekete geçmelisin.” Zihniyetinizi değiştirmek için profesyonel koçluk desteği alabilirsiniz. Bütünsel Gelişim Koçları size bu konuda destek olabilirler.

Bolluk Zihninde Kalın.

Hatice Yıldıran, PCC, MBA, Koçluk Eğitmeni

Dönüşüm Rehberiniz, 13 Ocak 2015