Neden Integral Koçluk

ID Coaching olarak , bugüne kadar insan gelişimiyle ilgili sayısız yaklaşımları inceledik. Birey ve kurumların değişimi daha kolay yönetebilmeleri adına sistematik bir yaklaşım oluşturmayı amaçladık.  Doğunun bilgeliği ile batının sistematiğini  dünyaca tanınmış Integral Teori’nin gelişim ilkeleriyle  entegre ederek “Bütünsel Gelişim Koçluğu” nu ortaya koyduk.

İntegral Teori,  insanın sağlıklı gelişiminde yaygın olarak kullanılabilir en kapsamlı ve tutarlı bilgi çerçevesi olarak kabul edilmektedir. (İntegral Psikoloji, İntegral Ekoloji, İntegral Öğrenme, İntegral İş Yönetimi, İntegral Tıp, İntegral Siyaset vb.)
Türkiye’de integral Koçluğun öncü kurumu olarak akademimiz iki temel bileşene sahiptir.

 

1.Metodoloji : İnsanın gelişimiyle ilgili çok kapsamlı ve ayakları yere sağlam basan dört kadranlı bir haritadan yararlanılmakta ve beş farklı lens ( Düzeyler, Hatlar, Tipler, Haller, Durumlar ) kullanılmaktadır.

2.Yaklaşım : Koçluk felsefemizin özünü oluşturan bütünsellik, farklılıkların zenginliğini öne çıkarırken, akademimizden eğitim alarak Bütünsel Gelişim Koçu olan bireyleri  profesyonel hayatta destekleyen oluşumları da kapsamaktadır. Böylelikle ID Coaching mezunlarıyla birlikte yol alan bir Kurum özelliği taşımaktadır.

Bütünsel Gelişim Koçu Olarak, A’dan Z’ye her alanda bireylerin ve kurumların potansiyellerini geliştirebilirsiniz.