FARKINDALIK

DEĞİŞİM

DÖNÜŞÜM

BÜTÜNSEL GELİŞİM KOÇLUĞU

ONLINE EĞİTİM

 BÜTÜNSEL GELİŞİM KOÇLUĞU PART I

BAHAR DÖNEMİ 3 NİSAN 2021

0Weeks0Days0Hours0Minutes0Seconds

Eğitimlerimizi Akredite Koç Eğitimi sayfamızdan detaylı inceleyebilir, daha fazla bilgi için bizi arayabilirsiniz.

TEST: KOÇLUK SİZE GÖRE Mİ?

Aşağıdaki soruları size uygunluk düzeyine göre 1 ile 5 arasında puanlayınız.

Metin belerlemelisiniz
Metin belerlemelisiniz
Bir e-posta adresi belirlemelisiniz.

Detaylı bilgi almak için formu doldurun, biz sizi arayalım.

  KATILIMCI YORUMLARI

  Hayatıma inanmış olduğum ve bir yaşam tarzı haline getirmeye çalıştığım bütünsel yaklaşıma bu kadar uygun eğitim olacağını hiç tahmin etmedim. Bana kesinlikle yeni bir yol ve daha fazla ışık yaktığını gönülden söyleyebilirim. Doğru yerde ve doğru zamanda bu eğitime katıldığım için çok şanslıyım. Çok teşekkürler hocam, sevgiyle kalın.

  Integral Koçluk Eğitimi, beklentilerimi fazlasıyla karşıladı.Eğitimin içeriği,sunulan örnekler, yapılan uygulamalar oldukça fazlaydı. Eğitmen ve Koç olarak Hatice Yıldıran’a teşekkür ediyorum.Tüm bildiklerini bizimle paylaşmak istemesi ve kendimizi geliştirmemiz için önerdiği kitaplar çok faydalı oldu.

  Herşey çok güzeldi, sıcak ortamda, güzel, faydalı, etkili bir eğitim aldım. Başarılarınızın devamını dilerim.

  Karar aşaması öncesi Yaşam Koçluğunu çok araştırmış ve her gittiğim yerde hüsrana uğramıştım. ID Coaching’ den içeri girip Hatice Hoca ile görüştüğümde o konuşuyor; ben de içimden yaşasın naraları atıyordum. Bilim ve pratiği birleştiren, sürekli gelişimi kendine hedef belirleyen ve empati düzeyi ile ego dengesini mükemmel özdeşleştiren dünya tatlısı hanımefendi ve çılgın Hatice Hoca’ ya sonsuz teşekkürler…

  Yaşasın ışıklı yeni yolumuz…

  …ID Coaching ekibi içerisindeki bulunan diğer ‘KOÇ’ larla tanıştığımda ‘Koçluk Eğitimini almam gereken yer burası’ dedim.

  Beni etkileyen ve diğer kurumlardan farklı yönleri ;

  •  Sertifika satma derdinden ziyade işi öğretme istekleri
  •  Yaptıkları işi son derece etik şekilde yapmaları.
  •  Vizyonu son derece yüksek geniş bir ekibin olması.
  • Öğrenme isteklerinin her zaman devam ediyor olması
  •  İşle ilgili son derece profesyonel ve yetkin olmalarına rağmen amatör ruhlarını ve enerjilerini kaybetmemiş olmaları.

  Koçluk deyince “ Bütün Yollar ID’ye Çıkar!”

  Ben denedim, siz de deneyin. Göreceksiniz ki dönüp dolaşıp yine geri geleceksiniz.  Neden mi?

  • Çünkü  burada  GÜVEN var!
  • Çünkü  burada  DESTEK  var!
  • Çünkü  burada  PAYLAŞIM  var!
  • Çünkü  burada  BAŞARMAK  var!
  • Çünkü  burada  AİLE  var!
  • Çünkü  burada  HATİCE YILDIRAN  var!

  2. kariyerimde rehberim olduğunuz için çok teşekkür ederim Sayın Hocam… Sevgilerimle

  Neden ID?

  Çünkü önemli olan içerik, önemli olan benim her anlamda tatmin olmam. Önemli olan eğitmene teslim olmam. Önemli olan anlattığını çok iyi bilen birinden bu işi öğrenmem. Önemli olan, işin ruhunun bana geçmesi.

  Bu yüzden Hatice YILDIRAN, bu yüzden ID!

  …Benim için bu ailenin içinde olmak; “Sevgi ve saygı  zemininde  bilginin, gücün, aklın, yaratıcılığın sinerjisinde büyümek” demek. Sayın  hocamız Hatice  Yıldıran’a ve tüm ID Coaching ailesine çok teşekkürler.

  Koçluk kavramını son derece anlaşılır şekilde aktardıktan sonra tüm süreçlerini detaylı ve öğrenildiğinden emin olarak sunabilmek bu eğitimin ( eğitimcinin ) en büyük başarısı. Yaşamın tüm alanlarında bir koç olarak nasıl ilerlenebileceğinin tüm araçları sunuldu. İçerikte herhangi bir eksik, gelişme noktası, ek talep vs unsuru görmüyorum. Herkesi de çok seviyorum.

  Yaşam Koçu olmak isteyen herkesin Hatice Hanımla tanışması gerektiğine inanıyorum. Eğitimin kalitesi ile ilgili şüphem olmamakla birlikte Yaşam Koçluğu’nun meslek olarak yapılması ve iş geliştirme ile ilgili şüphelerim vardı. Hocamın eğitim müfredatını mükemmel bir içerikle ve sıralama ile sunması neticesinde bu işin yapılabilirliği konusunda emin oldum.
  Katılımcıların iki hafta içerisinde tam donanımlı bir yaşam koçu olması için bütün bilgi birikimini içtenlikle paylaşan Hatice Hocam’a çok teşekkür ediyorum.

  … Koçluğu iliklerine kadar sindirmiş bir insanla çalışmak ID’ yi farklı ve vazgeçilmez yapan şeydi. Eğitim süresince her saniye kendimi daha gelişmiş hissettim. Uzun eğitim saatlerinden sonra bile dönüş yolunda trafiğin ortasinda neden gülümsediğimi şimdi daha iyi anlıyorum.

  Ve en önemlisi eğitim bittikten sonra bile desteğini hiç esirgemedi ID. Bugün hayatımda kendim olduğum, kendi kararlarımı özgürce verebildiğim, insanlara daha iyi dokunabildiğim ve en güzeli yaşam amacımı bildiğim bu sabaha uyanıyorum. Teşekkürler ID Coaching!!!

  ID Coaching International ve kurucusu sevgili Hatice Yıldıran, tüm bu kriterleri fazlasıyla karşılamakla kalmadı, koçluk yolculuğumda bana verdiği destekle ikinci kariyerimin mimarı oldu. Bu kararı verdiğim için kendimi her gün kutluyorum. Koçluk yolculuğumda hiç yalnız olmamanın verdiği güven ve eğitimimin sağladığı yüksek donanımla nice yaşamlara fayda sağlamak amacını sürdürürken, liderim ve yol arkadaşım Hatice Yıldıran’a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Yaşamlarımızın kesişmediği paralel bir evreni hayal bile edemiyorum!

  … Sadece bir görüşme, hepsi bu…

  Sihirli bir değnek değdirmişti sanki bana… Birden bire önümde uzanan uçsuz bucaksız boş çerçeve dolmaya ve renklere bürünmeye başladı. Hatice hocamın bana yansıttığı pozitif enerji vasıtasıyla hayatımın resmini çizdim. En önemlisi mutluluğun resmini çizdim. Siz mutluluğun resmini çizebilirmisiniz?Ben artık rahatlıkla çiziyorum. Hatice hocam bana hayatımı, bana BEN’i armağan etti. Mucizelere inanmazdım. Artık inanıyorum. O benim hayatımdaki en büyük mucizelerden biri… Şimdi bir yaşam koçuyum. Hatice hocamın bana verdiği hediyeyi tüm insanlarla paylaşmak istiyorum. Bu arada eğitimime devam edip eğitmenlik sertifikalarımı da alarak kendimi daha da geliştirme yolunda yürüyorum. Hatta koşuyorum. Teşekkürler Hocam.

  Hatice Hanım, koçluk ve eğitmenlik geçmişini çok iyi bir şekilde harmanlamış,  sadece klasik koçluk becerilerini değil, aynı zamanda bizim kültürel kalıplarımıza uygun olarak geliştirdiği koçluk stratejilerini de verdiği eğitimlere eklemiştir.

  Böylelikle kendisinden aldığım koçluk eğitimi; sadece teorik koçluk bilgilerden ibaret değil, gerçekten bizim kültürümüze de uyarlanmış, kullanılabilen ve başarı gösteren bir sistem olmuştur.  Hatice Hanım’ın koçluk eğitiminin bana kattığı en önemli şeylerden biri de, koçluk tecrübesi edinebilmek olmuştur. Verdiği eğitim sonrası 100 saatlik bir staj uygulaması da sunması, koçluğu ve eğitimini ne kadar ciddiye aldığını ve faydalı olmak için ne kadar çok uğraştığını gösterir.

  Yaklaşık 7 ay önceydi ve  maaşlı yönetici olarak çalıştığım 35 yıllık çalışma hayatımı noktalayıp yeni bir sayfa açmaya karar vermiştim.Bunca yıllık yöneticilik yaşamımdan sonra  elimde olanlara baktım ve sonunda koçluk yapmaya karar verdim.Bilgiye ve deneyime değer veren biri olarak koçluğa başlamadan önce bu alanda uzman birinden koçluk formasyonu almaya karar verdim ve bir aylık araştırma sonunda koçluk eğitimi veren alternatif listemi hazırladım.Benim tarzıma uygun olarakta son kararımı listedekilerle yüzü yüze görüştükten sonra veririm diye düşündüm. Koçluk benim 2. çalışma hayatımın  mesleği olacaktı,doğru yeri seçmede titiz davranmam gerekiyordu.

  Ve ID Coaching  International’da Hatice YILDIRAN’la görüştükten sonra koçluk formasyonumu buradan almaya karar verdim….bugün geriye dönüp baktığımda;

  İyi ki Koçluk eğitimimi ID’den almışım, İyi ki Koçluk eğitimimi Hatice YILDIRAN’dan almışım diyorum…

  © Telif Hakkı - ID Coaching International WTM