Kendini Beslemek / Aydın Özbakır

Yaşamımızda ruhu beslemek kadar güzel bir durum olmasa gerek. Şiirle, şarkıyla, söyleşiyle, dostlukla ve özellikle Sevgiyle bunlar öylesine önemli ki…

Bunları doğarken öğrenmiyoruz belki ama zamanla kendimizi geliştirmek her defasında bir şeyler katmak … Sevgi ile açılamayacak kapı yok gibi görünüyor en azından benim için öyle….tatlı dil güler yüz biraz hoşgörü zorlukların üstesinden gelmeye yeter de artar bile mükemmel olması gerekmez ama paylaşımla aşılabilir engeller… Şu sıralarda heyecanlı bir bekleyiş içindeyim. Bir dosttan tarafıma yazılmış bir mektup bekler gibi bekliyorum zamanı belli değil elime geçtiğinde sizlerle paylaşacağım… Sevmek , Sevilmek takdir edilmek çok özel bir duygu benim için… Ne olursa olsun sevgiyle besleyelim ruhumuzu çünkü buna gereksinimimiz çok şu günlerde…

Eski yazılarda “cennet içimizde” der ve bahsettiği varlığımızın frekansıdır. İnsan bedeninizden ayrıldığınızda otomatikman saf sevginin en yüksek frekansındasınızdır çünkü varlığımızın frekansı budur. Eski çağlarda saf sevginin en yüksek frekansına cennet deniyordu.
Hayatımızın amacı Mutluluk… Öyleyse sizce hayattaki en büyük mutluluk kaynağı ne ? Tabii ki vermek ! Eğer bir iki yıl önce bana hayattaki en büyük mutluluğun vermek olduğunu söyleseydi “Sana göre hava hoş tabii. Ben iki yakamı zor bir araya getiriyorum. Verecek neyim var ki ?” derdim.
Hayattaki en büyük mutluluk vermek… Vermezseniz daima mücadele etmek zorunda kalırsınız. Hayatınızdaki sorunların ardı arkası kesilmez ve tam biraz rahatladım derken kendinizi yeni bir savaşın içinde bulursunuz. Hayattaki en büyük mutluluk vermek. Verebileceğinizde tek bir şey var. Sevginiz! Sevginiz, sevinciniz, olumluluğunuz, heyecanınız minnetiniz ve tutkunuz bu hayattaki gerçek ve ebedi şeyler. Dünyanın tüm zenginlikleri yaratımın en paha biçilmez armağanının yanında hiç kalır ve bu armağan içimizdeki sevgidir.
En iyi yönünüzü verin. Sevginizi verin. Sevgi hayatın tüm zenginliklerini mıknatıs gibi çeker. Ve hayatınızı mümkün olabileceğini düşündüğünüzden çok daha fazla zenginleştirir. Sevgi verdiğinizde hayatınızın gerçek amacını yerine getirirsiniz. Sevgi verdiğinizde karşılığında o kadar sevgi ve neşe alırsınız ki daha fazlasını kaldıramayacağınızı bile düşünebilirsiniz. Ama sınırsız sevgi ve neşe alabilirsiniz çünkü siz ‘bu’sunuz.
Bu dünyaya sevgi ile geldiniz ve sizinle götürebileceğiniz tek şey o. Buradayken her olumluluğu seçtiğinizde her iyi hissetmeyi seçtiğinizde sevginizi verirsiniz ve onunla dünyayı aydınlatırsınız. Ve istediğiniz her şey, hayalini kurabileceğiniz her şey, sevdiğiniz her şey nereye giderseniz gidin sizi takip eder.
İçinizde evrenin en büyük gücü var. Ve onunla inanılmaz bir hayatınız olacak.
…sevgiyle her zaman…

 

Yazar: Aydın ÖZBAKIR – Profesyonel Koç / Yönetim Danışmanı

Üniversite eğitimini Trakya Üniversitesi Gümrük İşletme ve İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümünde tamamladı. 1992 yılında açılan Gümrük Müşavirliği Sınavını Kazanarak 23 yaşında Gümrük Müşaviri olarak Türkiye de en genç yaşta Gümrük Müşaviri olma unvanını kazanmıştır .22 yıllık profesyonel kariyeri boyunca Gümrük Müşavirliği sektöründe çalışmış 1995 yılında kurmuş olduğu şirketini Sektörde ilk on firma arasına sokmayı başarmıştır.

Özel ve iş hayatında kazandığı tecrübelerini, deneyimleri paylaşmak adına; kişisel gelişim yolculuğu sırasında çok sayıda eğitim ve seminere katılarak kişisel gelişim bilgi ve deneyimleriyle birleştirip profesyonel koç olmak için ID Coaching International-LRI Certificate Life Coaching programına katıldı. Uluslararası sertifikalı Yaşam koçu, NLP Uzmanı ve Kurumsal Koçluk yapan Aydın Özbakır aynı zamanda kaliteli yaşam danışmanlığı da yapmaktadır. Kurumsal koçluk çalışmalarını ID Coaching International çatısı altında yürütmekte olup yaşamı Sabır, Şükür ve Dua olarak özetlemekte ve kendisine sürekli olarak “Sevmekten Vazgeçmemeyi” önermekte hayat düsturu olarak da Hz. Ali ‘nin “Başkalarını ıslah etmek istiyorsan önce kendini ıslah etmelisin” sözünü benimsemektedir.

Aydın Özbakır, bir yandan kişisel gelişim yolculuğuna devam ederken diğer yandan koçluk hizmetinin etik kurallara ve mesleki standartlara uygun olarak yapılması konusunda çaba sarfetmektedir. Uluslararası Koçluk Enstitüsü Derneği’nin Yönetim Kurulu Üyesi olan Aydın Özbakır, Türkiye’nin ilk Koçluk Ajansı olan ID Coaching Agency’nin de kurucu ortaklarından biridir.