İTÜ’nün Projesi

12-02-2008

Kısa adı Kipder olan Kariyer Planlama ve İş Geliştirme Derneği’nin yürüttüğü “Turuncu Şapkalılar Projesi” üçüncü evresine girdi.

Bu evrede üniversitelerden seçilen öğrencilere kariyer koçluğu eğitimi verilerek, üniversitelerindeki öğrencilerinin kariyer planlarına destek olacak. Şubat ayının her pazarında İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Maslak Yerleşkesi’nde 32 öğrencinin katılımıyla sürdürülen proje ile mezun olurken de yerlerini alacak bir “Turuncu Şapkalı” yetiştirecekler ve bu şekilde kariyer koçluğu gelenekselleşecek. Ücretsiz olarak katılınabilecek olan bu çalışma, 3 Şubat 2008’de İTÜ’de başlayan Kariyer Koçluğu Eğitimi Kariyer Geliştirme Danışmanı, Yaşam Koçu ve aynı zamanda projenin danışmanı olan Kipder Yönetim Kurulu Üyesi Neslihan Serbest ile insan kaynakları uzmanı, yaşam koçu olan ve aynı zamanda proje koordinatörü olan Kipder Yönetim Kurulu Başkanı Hatice Yıldıran tarafından verilecek.

TÜM ÜNİVERSİTELERE YAYILACAK

Uygulamalı koçluk seansları ve çeşitli oyunların kullanıldığı eğitim, 24 Şubat’ta tamamlanacak ve öğrencilere sertifikaları ile temsili “Turuncu Şapkaları” törenle verilecek. Projenin dördüncü evresinde ise kariyer koçluğu yapacak olan “Turuncu Şapkalılar” a dernek tarafından süpervizyon desteği verilecek. Proje izleme ve değerlendirme sürecinden sonra “Turuncu Şapkalılar” ın tüm üniversitelerde yaygınlaştırılması planlanlanıyor.

http://www.haberinyeri.net/Guncel/ITU’nun-projesi_11650.html