ID Coaching Integral İş Modeli

İş ve özel yaşamda bireyleri hızla hedeflerine taşıyan koçluk, kurumlara da olağanüstü bir gelişim ve rekabet gücü sağlıyor. Bu nedenle Koçluk, günümüzün ve geleceğin gözde iş alanları arasında yer alıyor. Dünyada ve ülkemizde koçluktan yararlanmak isteyen kişi ve kurumların sayısı hızla artıyor. Koçluk bir yandan yaygınlaşırken öte yandan profesyonel yetkinliklere sahip olan koçlara talep de çoğalıyor.
Ülkemizde profesyonel koçluk eğitimi veren az sayıda kurumdan biri olan ID Coaching International, mezunlarıyla büyüyen bir eğitim şirketi olarak koç olmak isteyenlere ICF ‘ten akredite kapsamlı bir eğitim verip sertifikalandırıyor ve profesyonel destek sağlıyor.

ID COACHING SİSTEMİ

Bütünsel gelişim felsefesini benimseyen ID Coaching, katılımcılara entegre bir sistem sunar. Bu sistemin bir ayağı eğitim ve akreditasyondur. Diğer ayağı ise Integral İş Modelidir. “Integrated Development Coaching “ programını tamamlayanlar, ilk modülden itibaren sistemimize entegre olarak koçluk yetkinliklerini geliştirirler.

Akreditasyon koşulu olan 100 saat koçluk deneyimini kısa sürede tamamlayarak koçluktan gelir sağlamaya başlarlar. Bundan sonra da koçlukta kariyer yapmaya başlayarak usta koçluğa ve liderliğe yönelirler. Profesyonel koçluk için kaldıraç etkisi yaratan integral iş modeli, sisteme dahil olan koçlar için güvenli ve güçlü bir yol haritası sunar. Koçun iki yılda nereye ulaşacağı bellidir.

INTEGRAL İŞ MODELİNDE NELER VAR?

  • Profesyonel destekler
  • Uygulama grupları
  • Ofis kullanım olanakları
  • Sosyal network
  • Mentoring destekleri
  • Sürekli gelişim fırsatları
  • Markalaşma destekleri

Yukarıdaki faydaları sunabilmek için ID Coaching International üç yönlü hizmet verir.

I.ID Coaching Academy : ICF tarafından ACTP kategorisinde akredite  edilen 175 saatlik “Integrated Development Coaching”  programının yanı sıra spesifik programlarla da güçlü bir eğitim lisansına sahip olan akademimiz sizinle, temelden ustalığa doğru bir yolculuğa çıkar.

Bütünsel gelişim felsefesinden hareketle, mezunlarının tümünü önemser ve onları koçluk yolculuğunda yalnız bırakmayıp sürekli geliştirir.

II. Coaching Business Network (CBN):

Mevcut mesleklerinden koçluğa geçiş yapmak ve koçluğu meslek olarak sürdürmek isteyen bireylere sunduğumuz bu hizmet, koçluk işi kurmak ve yürütmek üzere koç adaylarına eğitim, koçluk, danışmanlık ve mentorluktan oluşan entegre bir çalışmadır.ID Coaching mezunlarının yanı sıra tüm ICF Koç adaylarına açıktır. Kapsam: https://www.idkocluk.com/mentorluk/

III. ID Coaching Agency : ID Coaching Agency, profesyonel koçları danışanlarıyla güvenli ve nezih bir ortamda buluşturan bir kuruluştur. Kurumsal ve bireysel koçluk taleplerini, akredite koçlarla karşılar ve müşterilerine hizmet garantörlüğü yapar.

ID Coaching Integral İş Modeli hakkında bilgi almak isteyenler ayda bir kez düzenlenen tanışma seminerimize ücretsiz olarak katılabilirler.