HSD NEDİR?

Kesinlik, eskiden bilgi ve eylemin temeliydi. O günler geçti. Bugün, belirsizlik tek kesinliktir. HSD’nin Pattern Logic’i, dünyanızdaki hiçbir şeyi tahmin edemeseniz veya kontrol edemeseniz bile karar vermenize ve harekete geçmenize yardımcı olur.

Herkes büyük bir sorunun nasıl çözüleceğini bilir. Parçalara ayırırsınız, parçaları çözersiniz ve her şeyi tekrar bir araya getirirsiniz. Sorun şu ki, bunlardan herhangi birini karmaşık bir sistemde yapmak imkansız.

HSD’de büyük sorunlar aslında yapışkan konulardır. Parçalar büyük ölçüde dolaşmış; sınırlar belli değil ve bağlantılar karşılıklı ve çokludur. Değişim ortaya çıkıyor ve sorunlarI çözmek zorlaşıyor gibi görünüyor.

HSD alternatif bir görünüm sunar. Zorluğu oluşturan paternlerin koşullarını görmemizi ve anlamamızı sağlıyor, bu patenleri daha üretken yeni patenlerle değiştiriyor ve uyarlanmış eylem adımlarıyla üretken ve tutarlı seçenekler sağlıyor.

Her eylem, paterni kaydırır ve bizi patern temelli sorgulamaya ve eylemin bir sonraki döngüsüne davet eder. Bunun sadece öngörülemeyen ortamlardaki karmaşık sorunları çözmenin en iyi yolu olduğuna inanmıyoruz, bunun tek yolu olduğuna inanıyoruz. Sorunları değil paternleri gördüğünüzde, kendiniz ve başkaları için yeni eylem seçenekleri yaratırsınız.