1975 yılında doğan Gamze Çakır, İzmir Özel Türk Lisesi’ nde ve Ege Üniversitesi Fen Fakültesinde Biyoloji Bölümü’nde okudu.1998 – 2001 yılları arasında telekominikasyon mağazasına sahip aile şirketinde Mağaza Yöneticisi olarak çalıştı. 2002 yılında, kurumsal bir firmada çalışma isteği ile girdiği Turkcell Global Bilgi’ de 12 sene farklı bölümlerde müşteri temsilciliği, Eğitmenlik, Müşteri İlişkileri Yöneticiliği ) çalıştı. 2014 yılında, Kozmik Enerji Baz eğitimini aldı. Bu alandaki çalışmaları hala devam etmektedir.

Kendisini öğrenme, gelişme meraklısı olarak ifade eden Gamze Çakır, 2014 yılında hayatını sorgulamaya başladığı dönemde, fark ettiği ilk şey; kendisini ve insanları dinlemenin gelişimine kattıkları oldu. O güne kadar edindiği iletişim kurma becerisi, çözüm üretme, deneyim ve bilgilerini kullanarak ne yapabilirim diye araştırırken önce koçluk ile tanıştı. Enerjik ve pozitif yapısına daha uygun olan, hayatı ve insanı bütünsel olarak ele alan ID Coaching International’ dan Integral (Bütünsel) Koçluk eğitimlerini tamamladı.

2016 yılında regresyon ile tanıştı. Hem kendisine hem de bütüne fayda sağlayacağına inandığı için Unicorn Transformational Studies’ de Regresyon Uzmanlığı eğiitimlerini tamamladı. Gamze Çakır, ID Coaching International bünyesinde Bütünsel Dönüşüm Koçluğu ve Regresyon Uzmanı olarak hizmet vermektedir.