Doğru Rezonansta Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız?

Yakın geçmişte, evrendeki her varlığın birbiriyle karşılıklı etkileşim içinde ve herşeyin bir enerji olduğunu öğrendik. Ayrıca bedenlenmiş enerjilerin ,duygu ve düşünce gibi bedensiz enerjilerden etkilendiğinin de farkına vardık. Bu bilgiden yola çıkarak isteklerimizi nasıl yöneteceğimizi öğrenebiliriz.
Yaşamımıza çektiğimiz varlıklar, Duygu ve düşüncelerimizin oluşturduğu enerjinin evrende bulduğu karşılıktır. Basit bir ifadeyle, siz olumlu düşünüyorsunuz, olumlu bir enerji yayıyorsunuz. Evrendeki benzer enerjiler size ulaşıyor. Negatif düşünüyor ya da hissediyorsunuz ve yaydığınız negatif enerjinin benzerlerini çekiyorsunuz. Yaydığınız enerjinin rezonansı (titreşim) ne kadar güçlüyse, yaşamınıza onları çekiyorsunuz. Olan biten bu kadar basit işte. Enerji amacın yönettiği şekilde dikkatin gittiği yönde akar.

Buradan hareketle, hiçbirimizin mutsuz olma, şikayet etme, öfkelenme ve şikayet etme lüksü yok. Eğer yaşamımızın yönünü değiştirmek istiyorsanız, daha iyi sonuçlar almak istiyorsanız , öncelikle duygularınızı yönetmeyi  ve bunun için de düşüncelerinizi yönlendirmeyi öğrenmek zorundasınız.

Şu an hangi rezonansı kullandığınızın en iyi kanıtı, yaşamınızı işgal eden konulardır ( Kariyer, iş, para, sağlık, ilişki, arkadaşlar, ev,çevre vb) Siz  nelerle meşgulsünüz? Herşey yolunda ise tebrikler, öylece devam edin, ancak bu konularla ilgili bir ya da daha fazla sorun varsa yanlış rezonanstasınız demektir.

Örneğin, hasta olduğunuza inanıyorsanız ve sürekli tahliller yaptırıyorsanız, nurtopu gibi bir hastalığınız olur. İşsiz kalma korkunuz varsa, hele hele işi olmayanlarla birlikte zaman geçiriyorsanız, muhtemelen yakında iş aramaya başlarsınız. Eşim beni aldatıyor mu acaba diye şüpheleriniz varsa, buna hazırlanın çünkü yakında  olacaktır. Parasız kalma korkunuz varsa gerçekten de parasız kalacaksınız.

Rezonans yasası der ki, hayatınıza neleri çekmek isterseniz, buna sahip insanlardan oluşan bir ortam yaratın. Örneğin evlenmek isterseniz, çevreniz mutlu bir evliliğe sahip insanlardan oluşsun; yalnızlık çeken insanlarla vakit kaybetmeyin. Para, sağlık, kariyer, iş, ev vb. örnekler çoğaltılabilir.

Rezonansınızı değiştirerek daha mutlu bir yaşama sahip olmanız mümkün. Ancak ezberlerin bozulması için bir süreç gereklidir. Bu süreçte profesyonel bir koçun desteğini alabilir ve hayatınıza istediklerinizi nasıl çekebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Rezonans hakkında daha fazla bilgi için Pierre Franckh’ ın Rezonans Kanunu adlı kitabını okuyabilirsiniz. Doğru rezonansta kalın.

Hatice Yıldıran, PCC, MBA, Koçluk Eğitmeni

Dönüşüm Rehberiniz ,5 Ocak 2015