PCC, Mentor Koç, Eğitmen

ArtYourChange kurucu ortaklarından olan Ergen Sistem ve Yönetici Koçudur.  Ağırlıklı bankacılık ve para piyasalarında toplam otuz yıllık iş deneyimine sahiptir. Finansbank A.Ş Perakende Bankacılık Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı iken kurumsal hayattan ayrılmış; hayali olan yüksek lisansı; Sistem Mühendisliği alanında yapmıştır.

ID Coaching Integral Koçluk, TPC; The Performance Coach programlarını; sonrasında da ORSC- Örgütsel İlişki ve Sistemleri Koçluğu Programını tamamlamıştır. On yıldır kurucusu olduğu şirketinde kurumsal hayat yöneticileriyle çalışmaktadır. Sistemde varolan ilişkiler arası zekayı  açığa çıkarma çalışmaları yapar.

VUCA ortamında yaşama, doğru sistem yaşantısı ve günümüzde (türbülans zamanlarında) başarılı yönetici olmak konularının birlikte ele alındığı Liderlik Atolyeleri düzenler. Aynı zamanda ID Coaching Bütünsel Gelişim Koçluğu’nun eğitmenlerinden biridir.

Koçluk modeli ağırlıklı olarak; Sistem Yaklaşımı, Uyumlanabilme ve Değişim Yönetimi ve Yönetimde Gestalt Akışlarından etkilenmiştir. Köklenebilmek ve gelişebilmenin; güçlü Zihin-Kalp-Vücut ilişki dengesi kurularak sağlanabileceğine inanır; Zihin-Kalp-Vücut öğrenciliğine devam etmektedir. Atölyeleri sağ ve sol beyin fonksiyonlarının birlikte ve uyumlu ortaya çıktığı; somatik çalışmalarla akan platformlar şeklindedir.

Yeni konular öğrenme devamlı güncellenme konusundaki tutkusu nedeniyle; sürekli öğrencidir. İlham aldığı, çok analitik bir mühendis oğlu vardır. Sporcudur ve doğa aşığıdır. Tüm canlı hakları savunucusudur. Düzenli yoga ve meditasyon yapar.