Bütünsel Aşk / Buket Özen

Bugüne kadar aşk ilişkileri ile ilgili bir çok eğitim ve seminere katılmış olabilirsiniz. Sağlıklı ilişkiler kurma ve sürdürme ile ilgili bir çok yazı okumuş olabilirsiniz. Öyleyse bunların çoğunun aşk ilişkilerine sadece iletişim boyutundan yaklaştığını farketmişsinizdir. . Sözlü ve bedensel iletişim… Halbuki aşkın bir çok boyutu vardır ve aşk ilişkilerinin sağlıklı olarak sürdürülmesi bir çok dinamiğe bağlıdır.

 

  • Tüm bu dinamiklerin farkında olmak ve bunları eşinizle veya partnerinizle birlikte uyumlayarak bütünsel bir aşk ilişkisi yaşamak mümkün.
  • Bunun yanında mevcut ilişkinizin sürdürülebilir olup olmadığını tespit etmek de mümkün.
  • İlişkinizdeki sorunların görünen sebeplerinin derininde yatan gerçek sebepleri farketmek de mümkün.
  • Ya da yalnız veya bekar bir kişi olarak ilişki yönünden kendizi, potansiyelinizi, beklentilerinizi, enerjinizi, beden, zihin, kalp ve ruh bakımından gelişiminizi çok kapsamlı bir şekilde inceleyerek yeni bir ilişkiye daha bilinçli ve farkında olarak başlamak da mümkün.

 

Bütünsel Aşk İlişkisini birlikte yaratmak; aşk ilişkilerini başta Integral Teorinin kurucusu Ken Wilber’ın integral lensleri olmak üzere bir çok boyuttan inceleyip, ilişkiyi etkileyen tüm dinamik ve faktörleri gözden geçirerek ve dengeleyerek sağlıklı sürdürülebilir ilişkiyi eşinizle/ partnerinizle birlikte inşa etmektir.

 

Peki ilişkiyi etkileyen dinamikler nelerdir: İntegral kadranlarda uyum, bilincin seviyeleri (spiral dinamikler) spiritüel seviyeler, farklı kişilik tipleri, eril-dişil enerjilerin dengesi, bağlılık stilleri, sevgi dilleri, aşk stilleri, kadınlarda ve erkeklerde karşı cins algısı (anima &animus kompleksi gelişimi), 6 çakra üzerinde asimetrik ve simetrik iletişim, paylaşılan yaşam amacı ve dahası…

 

ID Coaching Türkiye’de ilk defa bu derece kapsamlı bir ilişki eğitimi ile Kasım ayında sizlerle birlikte olacak. Eğitim, katılımcılara zengin içeriğinin yanında bol bol uygulama, pratik, meditasyon, materyal ve testler sunacak. Önce kendinize, sonra eşinize, çevrenize ve bütüne hayır noktasında bir adım atmak istiyorsanız bu eğitimi kaçırmayın. Gelin mutlu olun, ve mutlu edin…

 

Buket Özen (İntegral İlişkiler Eğitmeni)

 

YAZAR: Buket Özen, Profesyonel Koç (PCC), ID Coaching’de Eğitmen, Mentör

 

1991 Yılında Marmara Üniversitesi İngilizce öğretmenliği Bölümünden mezun oldum, Beşiktaş Anadolu Lisesinde başladığım İngilizce öğretmenliği görevini özel liselerde sürdürdüm. 2001-2003 yılları arasında California Los Angeles’ta bir devlet okulunda (Bethune Middle School) öğretmenlik yaptım. 2003 yılında Türkiye’ye dönerek bir vakıf üniversitesinin Yabancı Diller Fakültesinde okutmanlık yaptım. Hem Türk hem de yabancı öğrencilerle çalışırken hangi kültürden olursa olsun günümüz gençlerinin okul eğitiminin yanında yaşam yönetimi, duygu yönetimi ve ilişki yönetimi konularında da gelişmeye olan ihtiyaçlarını fark ettim. Gençlerin gelişmesine daha fazla katkıda bulunabilmek amacıyla 2011 yılında ID Coaching International’ dan Bütünsel Koçluk eğitimi alarak kişisel gelişim dünyasına adım attım. Bir yandan okutmanlık yaparken bir yandan da üniversitenin kariyer merkezinde öğrenci koçluğu, kariyer koçluğu ve kariyer uzmanlığı yaptım. Sürekli gelişmek ve geliştirmek misyonunu benimseyerek, gelecek nesillere ışık tutmak amacıyla kendimi her an yenilemeye ve güncellemeye devam ettim. 2016 Yılında üniversiteden ayrıldım ve ID Coaching International’da eğitmen, mentör olarak çalışmaya başladım.

 

Kişisel Gelişim, Profesyonel Koçluk, Öğrenci Koçluğu, Ebeveyn Koçluğu, Kariyer Planlama, İletişim Teknikleri, Sınav Başarısı, Stres ve Öfke Yönetimi alanlarında yüzlerce seminer ve eğitime imza attım, toplamda 2000 saati aşkın bireysel koçluk seansı yaptım. Son zamanlarda İntegral İlişkiler Koçluğu üzerine yoğunlaştım.