Bütün Hayalleri̇ni̇z Gerçek Olsun! /Aydın Özbakır, PCC

“Hayal gücü gerçeğin sihirli halidir.”  Norman Vincent

Çağlar boyunca yüzlerce yerli halk istediklerini almadan önce onun için teşekkür etmeyi bir gelenek haline getirdi. Teşekkür etme eylemlerine mümkün olduğunca enerji katabilmek için özenle törenler hazırladılar. Mısırlılar antik çağlardan bu yana Nil Nehrinin taşmasını kutluyor. Bunun amacı nehirdeki suyun akışını garantilemektir. Kızılderililerle Avustralya Aborjinleri yağmur dansı yapar. Çeşitli Afrika kabileleri avlanmadan önce seremoniler düzenler. Tüm kültür ve dinlerde duanın doğası istenen şeyi almadan önce teşekkür etmektir.

Çekim yasası benzerler birbirlerini çeker der. Bunun anlamı zihnimizde bir benzerlik ya da istediğimiz şeyin bir görüntüsünü yaratmanız gerektiğidir. Sonra istediğinizi kendinize çekmek için onu sanki sizinmiş gibi hissetmelisiniz. Böylece şimdi hissettikleriniz istediğinize kavuştuktan sonra hissettiklerinizle bir benzerlik gösterecek. Bunu yapmanın en kolay yolu istediğiniz için onu almadan önce minnettar olmanızdır. Daha önce isteklerinize kavuşmak için minneti kullanmak aklınıza gelmediyse, şimdi minnetin sihirli güçlerinden birini daha keşfetmek üzeresiniz.

Minnet istediğinizi almadan önce sahip olmanız gereken bir şeydir, iyi bir şey olduktan sonra yaptığınız bir şey değildir. Çoğu insan iyi bir şey aldıktan sonra minnettar olur ama tüm hayallerinizi gerçekleştirmek ve hayatınızın her alanını zenginliklerle doldurarak değiştirmek için, hem önce hem sonra minnettar olmalısınız.

Dileğinize kavuştuğunuz için önceden içtenlikle minnet duyma eylemi sayesinde derhal zihninizde bir görüntü oluşturursunuz. Sanki dileğiniz gerçek olmuş gibi hissedersiniz ve size düşeni tamamlamış olursunuz. Eğer o görüntü ve duyguyu devam ettirirseniz arzunuz sihirli bir şekilde gerçek olur. Onu nasıl alacağınızı asla bilmeyeceksiniz. Zaten bunu bilmek sizin işiniz değil. Yürüyüşe gittiğinizde yer çekimi kanunun sizi yerde tutacağını bilir ve buna güvenirsiniz o kadar. Tıpkı bu örnekte olduğu gibi istediğiniz bir şey için minnet duyduğunuzda, arzunuzun sihirli bir şekilde size çekileceğini bilmelisiniz, zira evrenin kanunu bunu gerektirir.

Şu anda en çok ne istiyorsunuz?

Bilgisayar başına oturun ya da bir deftere yazın. En çok istediğiniz bir şeye kavuşmuşunuz gibi farklı bir liste yapın:

…için teşekkür ederim, teşekkür ederim, teşekkür ederim. Boşluğu sanki ona kavuşmuşsunuz gibi doldurun .

İstediğim üniversiteye girmemi sağlayan sınav sonuçlarım için teşekkür ederim, teşekkür ederim, teşekkür ederim.

Bir bebeğimiz olacağı için teşekkür ederim, teşekkür ederim, teşekkür ederim.

En ince ayrıntısına dek her şeyiyle hayallerimin evine kavuştuğum için teşekkür ederim, teşekkür ederim, teşekkür ederim.

Sağlık testlerim iyi çıktığı ve tekrar sağlıklı olduğum için teşekkür ederim, teşekkür ederim, teşekkür ederim.

Hiç beklemediğim bir yerden gelen para için teşekkür ederim, teşekkür ederim, teşekkür ederim. Tam da Avrupa seyahati için istediğim rakamdı.

Bu ay satış rakamlarımızı ikiye katladığımız için teşekkür ederim, teşekkür ederim, teşekkür ederim.

Bize yeni müşterilerimizi kazandıran müthiş fikirler için teşekkür ederim, teşekkür ederim, teşekkür ederim.

İşteki atılımımız bu kadar basit ve çabasız olduğu için teşekkür ederim, teşekkür ederim, teşekkür ederim.

Arka arkaya üç kez “teşekkür ederim” yazmak güçlü bir şeydir, çünkü kelimelerinizi boşa harcamanızı engeller ve böylece minnete yoğunlaşmanızı arttırır. Üç kez “teşekkür ederim” demek aynı zamanda sihirli bir formüldür çünkü üç, evrendeki tüm yeni yaratımın matematiksel rakamıdır. Mesela bir bebek yapmak için bir erkek bir dişiye ihtiyaç vardır. Aynı üç kuralı evrendeki her yaratım için de geçerlidir ve buna sizin isteklerinizde dahildir. Dolayısıyla arka arkaya üç kez “teşekkür ederim” dediğinizde yaratımın sihirli sayısını ve gizli sihirli formülü kullanmış oluruz.

İsteklerinizin her birini minnetin sihirli gücüyle doldurmak için listedeki ilk isteğinizle başlayın ve hayal gücünüzü kullanarak sanki isteğinize kavuşmuşsunuz gibi su sorulara ve cevap verin :

İsteğinize kavuştuğunuzda neler hissettiniz?

İsteğiniz gerçek olduğunda bunu ilk kime ve nasıl söylediniz?

İsteğinize kavuştuğunuzda yaptığınız ilk harika şey ne oldu? Zihninizde mümkün olduğunca çok detaya yer verin.

Son olarak her bir isteğinizi tekrar okuyun ve sihirli kelimeler “teşekkür ederim”i vurgulayın. Böylece onları daha çok hissedeceksiniz.

Eğer gerçekten güçlü ve eğlenceli bir şey yapmak isterseniz ayrıca isteklerinizin resimlerini asabileceğiniz bir sihir panosu oluşturabilirsiniz. Sık sık göreceğiniz bir panoya kestiğiniz resimleri iliştirin. Büyük koyu harflerle “TEŞEKKÜR EDERİM, TEŞEKKÜR EDERİM, TEŞEKKÜR EDERİM” yazıp bunu panoya iliştirin.

Bütün hayalleriniz gerçek olsun!

Aydın Özbakır, PCC