Profesyonel Koç, Eğitmen, Mentör

1991 Yılında Marmara Üniversitesi İngilizce öğretmenliği Bölümünden mezun olan Buket Özen,  Beşiktaş Anadolu Lisesinde başladığı İngilizce öğretmenliği görevini özel liselerde sürdürdü. 2001-2003 yılları arasında California Los Angeles’ta bir devlet okulunda öğretmenlik yaptı.  2003 yılında Türkiye’ye dönerek üniversitede yabancı diller fakültesinde okutmanlık yaptı. Hem Türk hem de yabancı öğrencilerle çalışırken hangi kültürden olursa olsun günümüz gençlerinin eğitimin yanında yaşam yönetimi, duygu yönetimi ve ilişki yönetimi konularında da gelişmeye olan ihtiyaçlarını fark etti. Gençlerin gelişmesine daha fazla katkıda bulunabilmek amacıyla 2011 yılında ID Coaching International’ da Integrated Development Coaching eğitimini tamamlayarak koçluk mesleğine adım attı. Okutmanlık yaparken aynı zamanda üniversitenin kariyer merkezinde öğrenci koçluğu, kariyer koçluğu ve kariyer uzmanlığı yaptı.  Sürekli gelişmek ve geliştirmek misyonunu benimseyerek gelecek nesillere ışık tutmak amacıyla kendini her an yenilemeye ve güncellemeye devam etti.

ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) PCC ünvanına sahip olan Buket Özen Kişisel Gelişim, Profesyonel Koçluk, Öğrenci Koçluğu, Kariyer Planlama,  İletişim Teknikleri, Sınav Başarısı, Stres ve Öfke Yönetimi alanlarında yüzlerce seminer ve eğitime imza attı, toplamda 2000 saati aşkın bireysel koçluk seansı yaptı.  Şu anda ID Coaching International ’da eğitmen ve koordinatör olarak görev yapmakta ve aynı zamanda bireysel ve kurumsal  koçluğa devam etmektedir.

İnsanlara olan inancı ve sevgisi, hayata pozitif  bakış açısı, geleceği şekillendirme konusundaki motivasyonu ve sürekli öğrenmeye olan merakı koçluk mesleğindeki başarısının en önemli faktörleridir.