Berna Belkıs (MSc-IDTC)

Berna Belkıs, İSTEK Vakfı Belde Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İşletme mezunu olup aynı üniversitede Örgütsel Davranış Yüksek Lisans programını tamamlamıştır. İş hayatına perakende sektöründe başlamış, finans sektöründe devam etmiştir.

Bankacılığa 1996 yılında Türk Ekonomi Bankası’nda Management Trainee olarak başlayan Belkıs, Özel Bankacılık bölümünde görev aldı.

1997 yılında iş hayatına Finansbank’ta devam etti. Finansbank’ta sırasıyla Kalite ve Değişim Yönetimi, Bireysel Bankacılık Genel Müdürlük ve şube satış kadrolarında görev yaptıktan sonra 2002 yılında İnsan Kaynakları Bölümü’ne geçiş yaparak organizasyon, stratejik planlama, işe alım, kariyer yönetimi ve yetenek kazanımı faaliyetlerinden sorumlu Birim Yöneticisi olarak çeşitli projelerde görev aldı.

2011-2012 yılları arasında şube operasyon kadro yönetimi ve müşteri bilgileri yönetimi ile resmi kurum araştırmaları fonksiyonlarından sorumlu birim yöneticisi olarak özellikle şube operasyon kadroları verimlilik ve vezneden satış projelerinde görev aldı.

2012 yılında katıldığı AvivaSA Emeklilik ve Hayat A.Ş.’de Satış İK Bölüm Yöneticisi olarak göreve başlayan Belkıs, burada satış kadrolarının norm ve bütçe yönetimi, işe alım ve kariyer yönetimi, eğitim ve gelişim yönetimi, performans ve ödül/ceza sistemleri ile çalışan bağlılığı, İK marka bilinirliliği ve yetenek kazanımı faaliyetlerinden sorumlu oldu.

2016-2017 yılları arasında Şekerbank T.A.Ş.’de tüm İnsan Kaynakları süreçlerinden sorumlu İK Direktörü olarak görev yaptı.

Berna Belkıs, insan kaynakları alanında danışman, kişisel gelişim ve organizasyonel değişim alanlarında eğitmen ve koç olarak çalışmalarına devam etmektedir.

İntegral yaklaşımı benimseyen ID Coaching International, Bütünsel Gelişim Koçluğu, a&dc Değerlendirici ve TÜV İç Denetçi sertifikalarına sahiptir. Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği üyesi olarak sosyal sorumluluk projelerinde görev almaktadır. İş-yaşam dengesinde edindiği hobilerinin başında rüzgar sporları gelmekte olup, yelkenli, motosiklet ve microlight kullanıcısıdır. Ayrıca perküsyonist olarak İK profesyonellerinden oluşan bir müzik grubu üyesidir.