Profesyonel Koç, IDEA Proje Lideri, Mentor

İnsanları, hayvanları, doğayı, sanatı, bilimi ve tüm gizemiyle evreni seven, merak eden, bütünün çok küçük ancak anlamlı bir parçası olduğunun farkında, sürekli öğrenme modunda, yaptığı her işi yaratıcı fikirlerle farklılaştırmaya çalışan, bol bol gülen, bedeni enerjisine, kafatası fikirlerine dar gelen, bu enerjiyi insanlara her alanda fayda sağlayarak yansıtmayı seçmiş canlı, coşkulu, analitik/duygusal biridir.
Türkiye’de, Uluslararası Koç Federasyonu’nun (ICF) Profesyonel Koç (PCC) ünvanına sahip, koçluk mesleğini hem kurumsal bireyler hem de kurumlarla eşleşerek sürekli aktif gerçekleştiren sayılı koçlardan olan Atakul, 2010’dan bugüne, 2500 saat koçluk, 1500 saat eğitmenlik deneyimine sahiptir. ID Coaching International’ın IDN (ID Network) mentoru ve koçluk projeleri ekibi IDea’da proje lideridir. Start-up butik pastacıların dergisi Cake Trend Magazine’de köşe yazıları yazan Atakul, Soroptimist International’ın aktif bir üyesi olarak kadınların ve genç kızların gelişimi için sosyal sorumluluk projelerinde yer almaktadır.
Birincilikle bitirdiği Kadıköy Anadolu Lisesi, üçüncülükle bitirdiği İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat ve yine birincilikle bitirdiği İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Yarı Zamanlı Şan Bölümü mezunudur. Ne finansçı, ne operacı olmak istemiş ancak okuduğu okulların öğretilerinden yaşamı ve kariyeri boyunca yararlanmıştır. Mezuniyetlerini takip eden 13 yıl boyunca reklam, stratejik pazarlama, marka konumlandırma, pazar ve pazarlama analizi, perakende pazarlama, algı yönetimi, müşteri deneyim yönetimi ve kalitatif pazarlama araştırmaları alanlarında dünya markaları için çalışmış, kıdemli uzman, koordinatör ve yönetici ünvanlarıyla deneyim kazanarak kurum içi ve kurum dışı ekipler yönetmiştir. Chicago McDonald’s Hamburger University’de katıldığı stratejik pazarlama eğitim kampında Türkiye’yi başarıyla temsil etmiş, aynı yıl McDonald’s Türkiye’nin Outstanding Value Award ödülüne layık görülmüştür.
2010 yılında, insanları anlamak, insan duygu ve düşüncelerini sentezlemek, mutluluğun ve başarının bireylere özgü anahtarını bulmaya yardımcı olmak tutkusu haline geldiğinde ID Coaching International bünyesinde 1,5 yıl süren bir eğitim ve deneyim dönemi sonunda rotasını tamamen koçluğa ve koçluk bakış açısıyla yaşamaya çevirmiştir.
2017’de, daha önce aldığı koçluk eğitimlerine ek olarak ID Coaching’in İntegral Koçluk Programı’nı tamamlayan Atakul, integral düşünce biçimini hem koçluk stiline hem de yaşama bakış açısına entegre etmiştir. “Mutsuz insan yoktur, mutluluğun kendine özgü tanımını yapmamış, yaptıysa bile henüz bunun için bir adım at(a)mamış insan vardır” inancıyla yaşamakta, dünyadan mümkün olduğu kadar çok kişiye dokunarak geçmek isteyen bir kuyrukluyıldız olabilmek yaşam amacıyla sürekli öğrenmeye, gelişmeye ve geliştirmeye devam etmektedir.