Yazılar

Zekiye Yeşil

Hayatımda koçlukla tanıştığım için kendimi çok şanslı hissediyorum ve bu tanışmada Hatice ve Neslihan Hn. aracı oldukları için kendilerine çok teşekkür ediyorum.
Koçluk eğitimi bende kırılma noktası yaşattı. Kafamda olan düşüncelerimi, paradigmalarımı, negatif algılarımı bırakmamı, yani çizgi altından çizgi üstüne geçmemi ve orada kalmamı sağladı.
Bende çok büyük bir farkındalık yaratarak özüme dönmeme aracı oldu. Ben artık eski ben değilim ve hiçbir zaman da olmayacağım. Hep öğrenen,öğrendikçe öğreten biri olmaya karar verdim ve bu düşğncelere bu kurumda, ID Coaching’ te eriştim.
Tekrar herkese teşekkür ediyorum ve herkese de tavsiye ediyorum.

Zekiye Yeşil
Üst Düzey Yönetici

Necla Karan

Oldukça faydalandığımı, bana çok şey kattığını söyleyebilirim. Hocalarımız çok sıcak ve samimi, tam anlamıyla bilgiyi paylaşan, yüzleri hep gülen ve sıkmayan anlatımlarıyla bizi motive eden insanlar. Hem onları tanımaktan hem de nu eğitimden çok memnun kaldım. Sn Hatice Yıldıran ve Sn Neslihan Erdoğdu sizlere yürekten teşekkür ediyorum.

Gelişerek hep birlikte daha da iyiye ve güzele gitmeyi diliyorum.

Necla Karan
Yaşam Koçu

 

Şerefli Koçhisar MEB Öğretmenlerine Öğrenci Koçluğu Eğitimi Verildi.

Ankara Kalkınma Ajansı desteklediği Şerefi Koçhisar Milli Eğitim Müdürlüğü’nin Öğrenci ve Sınav Koçluğu Projesi’nde 30 Öğretmene Koçluk eğitimi verildi.

http://www.sereflikochisarcengel.net/haber_detay.asp?haberID=4704

Kadir Has Üniversitesi, Kariyer Koçluğu Projesi

Kadir Has Üniversitesi, KİPDER’in (Kariyer Planlama ve İş Geliştirme Derneği) yürüttüğü “Kariyer Koçluğu Programı” ile öğrencilerini koç olarak yetiştiriyor.

KİPDER Yönetim Kurulu Başkanı Hatice Yıldıran’ın konuşmacı olduğu ve “Turuncu Şapkalılar Projesi” adı altında gerçekleşecek seminerin amacı, kariyerlerini insan kaynakları üzerine yapmak isteyen 2. sınıf öğrencilerine, kariyer koçluğu eğitimi vererek kendilerini bu konuda geliştirmelerini sağlamak. Seminerin bir diğer amacı ise kariyer koçluğu eğitimi almış olan öğrencilerin, kariyer merkezi gözetimi altında, diğer üniversite öğrencilerine kariyer danışmanlığı vermeleri. Projenin “Turuncu Şapkalılar Projesi” olarak adlandırılması ise, koçluk eğitimi alan öğrencilerin mezun olurken şapkalarını yeni koçlara devredecek olmalarından kaynaklanıyor. Seminer 28 Kasım 2007, Çarşamba günü saat 13:00’de Kadir Has Kampusu Fener Salonu’nda verilecek.

http://www.insankaynaklari.com/ikdotnet/IcerikDetay.aspx?BLM=Son%20Haberler&KayitNo=8916

http://haberci.com.tr/Haber/universitelilere-Kariyer-Gelistirme-Projesi.aspx

Turuncu Şapkalılar – Referans Haber

13.02.2008 | Referans | Haber

Kariyer Planlama ve İş Geliştirme Derneği’nin (KİPDER) yürüttüğü ‘Turuncu Şapkalılar Projesi’ üçüncü dönemine girdi. Bu evrede üniversitelerden seçilen öğrencilere, Kariyer Koçluğu eğitimi verilerek, üniversitelerindeki diğer öğrencilerin kariyer planlarına destek olmaları sağlanacak. İstanbul Teknik Üniversitesi, Maslak Yerleşkesi’nde 32 öğrencinin katılımıyla sürdürülen projeyle, öğrenciler mezun olurken de yerlerini alacak bir ‘Turuncu Şapkalı’ yetiştirecek.

İTÜ’nün Projesi

12-02-2008

Kısa adı Kipder olan Kariyer Planlama ve İş Geliştirme Derneği’nin yürüttüğü “Turuncu Şapkalılar Projesi” üçüncü evresine girdi.

Bu evrede üniversitelerden seçilen öğrencilere kariyer koçluğu eğitimi verilerek, üniversitelerindeki öğrencilerinin kariyer planlarına destek olacak. Şubat ayının her pazarında İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Maslak Yerleşkesi’nde 32 öğrencinin katılımıyla sürdürülen proje ile mezun olurken de yerlerini alacak bir “Turuncu Şapkalı” yetiştirecekler ve bu şekilde kariyer koçluğu gelenekselleşecek. Ücretsiz olarak katılınabilecek olan bu çalışma, 3 Şubat 2008’de İTÜ’de başlayan Kariyer Koçluğu Eğitimi Kariyer Geliştirme Danışmanı, Yaşam Koçu ve aynı zamanda projenin danışmanı olan Kipder Yönetim Kurulu Üyesi Neslihan Serbest ile insan kaynakları uzmanı, yaşam koçu olan ve aynı zamanda proje koordinatörü olan Kipder Yönetim Kurulu Başkanı Hatice Yıldıran tarafından verilecek.

TÜM ÜNİVERSİTELERE YAYILACAK

Uygulamalı koçluk seansları ve çeşitli oyunların kullanıldığı eğitim, 24 Şubat’ta tamamlanacak ve öğrencilere sertifikaları ile temsili “Turuncu Şapkaları” törenle verilecek. Projenin dördüncü evresinde ise kariyer koçluğu yapacak olan “Turuncu Şapkalılar” a dernek tarafından süpervizyon desteği verilecek. Proje izleme ve değerlendirme sürecinden sonra “Turuncu Şapkalılar” ın tüm üniversitelerde yaygınlaştırılması planlanlanıyor.

http://www.haberinyeri.net/Guncel/ITU’nun-projesi_11650.html

İTÜ’de Kariyer Koçluğu Eğitimi – gnckampus.com

İTÜ’de kariyer koçluğu eğitimi

Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, KİPDER’in yürüttüğü “Turuncu Şapkalılar Projesi”nde, üniversitelerden seçilen 32 öğrenciye, Şubat ayının her pazar günü İTÜ Maslak Yerleşkesi’nde kendi okullarından öğrencilerin kariyer planlarına destek olmaları amacıyla “kariyer koçluğu eğitimi” verileceği belirtildi.

Açıklamada, insan Kaynakları Uzmanı ve Proje Koordinatörü olan KİPDER Yönetim Kurulu Başkanı Hatice Yıldıran ve Proje Danışmanı dernek Yönetim Kurulu Üyesi Neslihan Serbest ve tarafından verilecek eğitimin ücretsiz olacağı kaydedildi Uygulamalı koçluk seansları ve çeşitli oyunların kullanıldığı eğitimin 24 Şubat 2008 tarihinde tamamlanacağı ve öğrencilere sertifikaları ile temsili “Turuncu Şapkaları”nın törenle verileceği ifade edilen açıklamada, projenin bundan sonraki evresinde kariyer koçluğu yapacak “Turuncu Şapkalılar”a dernek tarafından “Süpervizyon desteği” verileceği, proje izleme ve değerlendirme sürecinden sonra kariyer koçluğunun tüm üniversitelerde yaygınlaştırılmasının planlandığı belirtildi.

Açıklamada, projeye katılan öğrencilerin mezun olmadan önce yerlerini alacak bir “Turuncu Şapkalı” yetiştirecekleri ve bu şekilde kariyer koçluğunun gelenekselleşeceği dile getirildi.

http://www.gnckampus.com/readarticle.php?article_id=470