Yazılar

Değiş-İK

Alışık değil, değişik İK temasıyla, İK profesyonellerinin bir araya gelerek karşı karşıya oldukları durumların bütünsel fotoğrafını çekmeyi hedefleyen etkinlik, doğaçlama ve mizahi bir üslupla deneyimsel paylaşımı içeriyor. Yenibiriş ile birlikte gerçekleştireceğimiz etkinlik, aralarında üst düzey yöneticilerin de konuşmacı olarak paylaşımda bulunacağı alışılagelen buluşmaların dışında seyredecek. Etkinliği İstanbulimpro da doğaçlama sanatıyla renklendirecek.

Tarih : 7 Mart 2018 Çarşamba

Saat: 19.00/22.00

AKIŞ

  • Tanışma
  • Sanki Biz Bilmiik
  • Neden DEĞİŞ-İK
  • Bugünden Geleceğe İK (Doğaçlamalar)
  • Sevilay Uçar’ın Konuşması (DHL Suply Chain İK Direktörü)

ARA 30 Dakika

  • İK ve Yapay Zeka
  • Doğaçlamalar
  • Eren Çamlıkaya’nın Konuşması (Yenibiriş Ürün Geliştirme Koordinatörü)
  • Geribildirim
  • Kapanış

 

 

Ayşenur Ertan Bilgili

Sevgili Hatice Hocam ve Neslihan Hocam,

Hayatıma kattığınız ve katmaya devam edeceğiniz süreç ve gelecek süreçler için size minnettarım. Hayatıma bakış açımı değiştirmemde başlıca rol oynayan “gerçeğe saygı”yı bana kazandıran bu kuruma sanırım bütün ömrüm boyunca şükredeceğim.
ID Coaching öncesi ve sonrası olarak hayatımı ayırmam gerektiğini düşünüyorum. Bunun için tekrar tekrar teşekkür ediyorum.

Hep koç kalmak dileğiyle,

Ayşenur Ertan Bilgili
Üst Düzey Yönetici

Didem Tan

Sevgili Hatice ve Neslihan Hn.

Üç modül boyunca bize öğrettikleriniz ve emekleriniz için teşekkür ederim. Koçluk, kendime yaptığım en değerli yatırımlardan biri oldu. Çok şey bilen biri olarak başladığım bu yolculukta, kendimi bilmek ve tanımak için doğru soruları sorarken, herkesin gerçekliğine saygı duyan ve kendiyle daha mutlu olan bir insan olarak ayrılıyorum.

Bu bakış açısını elimden geldiği kadar etrafıma bulaştırmayı ve koç kalmayı hedefliyorum.

Sevgilerimle,

Didem Tan
Network Lideri, Eğitmen

Zeynep Aktaş

Sevgili Hatice Hn. ve Neslihan Hn,

Ben koçluk yolculuğuna reankarnasyon adını verdim. Benim için, yüklerinden arınmış, sadeleşmiş, özüne dönmüş bir Zeynep’ in yeniden doğuşunu sağladı. Özümden ne kadar uzaklaştığımı ve ve bu uzaklığın beni ne kadar yorduğunu farkettim. Her doğum gibi acılı ve sancılı bir sürecin sonunu sıcak, mutlu bir havada kucakladım. Bu süreçteki tüm desteğiniz için çok teşekkürler.Özveriniz,paylaşımcılığınız, sıcaklığınız her zaman hissedildi. Bir kurs olarak ilk adımı attığım ID, daha sonra bendeki yerini rahatlama ve motivasyon sağlayan sıcak bir yuvaya bıraktı. Daha iyi bir anne olma isteği ile başlayan serüvenim, daha iyi bir Zeynep olmayla ve ardından daha iyi anneler, daha iyi bireyler, daha iyi nesillerle güzel bir dünya isteğine bıraktı. Tekrar tekrar teşekkürler…

Zeynep Aktaş
Eğitimci

Zekiye Yeşil

Hayatımda koçlukla tanıştığım için kendimi çok şanslı hissediyorum ve bu tanışmada Hatice ve Neslihan Hn. aracı oldukları için kendilerine çok teşekkür ediyorum.
Koçluk eğitimi bende kırılma noktası yaşattı. Kafamda olan düşüncelerimi, paradigmalarımı, negatif algılarımı bırakmamı, yani çizgi altından çizgi üstüne geçmemi ve orada kalmamı sağladı.
Bende çok büyük bir farkındalık yaratarak özüme dönmeme aracı oldu. Ben artık eski ben değilim ve hiçbir zaman da olmayacağım. Hep öğrenen,öğrendikçe öğreten biri olmaya karar verdim ve bu düşğncelere bu kurumda, ID Coaching’ te eriştim.
Tekrar herkese teşekkür ediyorum ve herkese de tavsiye ediyorum.

Zekiye Yeşil
Üst Düzey Yönetici

Göknur Çeralp

Sevgili Hocam,

Sizinle ve ID Coaching ailesi ile tanışmış olmanın bana ve uyanışıma kattığı değerler için çok teşekkür ederim.
Birinci modülde öğrenmiş olduğum koçluk teknikleri ile koç olmaya attığım adımı ikinci modülde koç olduğumu hissederek devam ediyor olmanın mutluluğu içindeyim.İkinci modülde,insanın iç dünyasına, derinliklerine, anlamlarına ışık tutarken, yolculuklarındaiçsel bir rehber olmayı bize büyük bir özveri ile öğrettiniz. Artık, değişim, değerler,sağ-sol beyin dengesi ve içsel kararlar ile kendini yönetme konusunda ayna olmak adına işleteceğim birçok tekniği biliyorum. Geriye bol pratik,bilgi tazeleme ve sevgiyle yoluma sadık kalmaktan başka sorumluluğum yok. Sabır ve güven ile koç olmayı ve koç kalmayı yaşıyor olacağım.

Sizi çok seviyorum. Teşekkür ederim.

Göknur Çeralp
Yönetici, Profesyonel Koç Adayı

Canan Filiz

Yine dolu dolu bir eğitimi geride bırakıyoruz.ID Coaching 2. modülde değişimi öğrendik.Koçluğumuzu zenginleştirecek pek çok teknik öğrendik. Önemli olanın zihniyeti değiştirmek olduğunu öğrendim. Hatice Hocam, paylaştığınız tüm bilgi, deneyim ve enerji için çok teşekkür ederim. Harika bir insansınız.

Canan Filiz
Oyuncu, Yaşam Koçu

Erkan Aslan

ID Coaching 2. Modülde, koçluk becerilerini ilk kez daha rahat uygulayabileceğimi, öncesinde fazlaca zihinde kaldığımı farkettim.Artık kalbe dengeli bir inişi sağlayabileceğime inanıyorum.Bir de koç gibi dinlemenin, sessizliğin gücünü hissettim. Teşekkürler Hatice Hn. İyi ki varsınız 🙂

Saygılarımla,
Erkan Aslan
Profesyonel Koç

Zahide Ulusoy

2. modülde kişinin kalbiyle aynı hizada olmayı,kalbiyle dinlemeyi ve bununla birlikte, meta model, metafor vb. etkili pek çok tekniği içselleştirme şansım oldu. Teşekkürler
Zahide Ulusoy

Ramazan Yılmaz

ID Coaching Programı’nın 2.modülü ağırlıklı olarak NLP ile entegreydi ve çok yararlandım. Sorun çözme, karar verme, duyguları yönetme konularında yeni şeyler öğretti, bende farkındalık oluşturduç Bu modülü aldıktan sonra koçluk yetkinliklerinde daha da geliştiğime inanıyorum. İnsan hayatı için, gerçekten diğerlerinden farklı olmamızı sağlayan bir modül.

Ramazan Yılmaz
Eğitimci