Yazılar

Aybike Ataca

Sekiz gün yeterli olur mu olmaz mı derken gayet keyifli ve verimli geçti.Bu sekiz günde çok güzel teknikler öğrendim.Tatlı insanlar tanıdım.Kendi farkındalığıma ulaştım,hedeflerimi belirledim,kendi potansiyelimi daha fazla fark ettim.Sekiz günde bir insan ne kadar değişebilir ki diyebilirsiniz,fakat ben epey bir yol aldım.Bunu sağlayan, farkındalığımı artıran Hatice Hocam’a teşekkürlerimi sunuyorum ve ID yi seçmekle çok doğru bir karar aldığımı görüyorum.

Herşeyin ve tüm güzelliklerin,başarılarınızın devam etmesini diliyorum.Her daim yanımızda olacağınızı bilmek bana ayrı bir güven veriyor.Samimiyetiniz ve eğitim şekliniz için teşekkürler,saygılar

Aybike Ataca
Yaşam Koçu

Nuray Güngöroğlu

Kişisel  Gelişim alanında artık profesyonel  olarak ilerlemeye karar verdiğimde; hedefim  yaşam koçluğu oldu. Çünkü,yaşama ve insana bakışım, özel- sosyal ve mesleki alandaki tecrübelerim,  içimde  hissettiğim ve bana yaşama coşkusu veren misyonum ile birleştiğinde  bana yaşam koçluğunu  gösteriyordu.

Koçluk eğitimi alabileceğim kurumları internet ortamında araştırdığımda  “ID Coaching International ” in benim için en uygun  kurum olduğuna karar verdim.Çünkü, “ID” nin  eğitim sonrasında da  mezunlarına sahip çıkan sürekli  gelişim odaklı   bir kurum olduğunu fark etmiştim.Saygıdeğer hocamız “Hatice Yıldıran” nı  ve “ID” ailesini tanıdıktan sonra doğru yerde olduğuma kesin olarak inandım.

Yaklaşık  bir yıldır “ID”  ailesi birlikteyim. Yaşama, insana , eğitime “Akıl ve  Evrensellik boyutundan” bakan sürekli yenilen ve gelişen dinamik bir aileyiz.

Benim için bu ailenin içinde olmak; “Sevgi ve saygı  zemininde  bilginin, gücün, aklın, yaratıcılığın sinerjisinde büyümek” demek. Sayın  hocamız Hatice  Yıldıran’a ve tüm ID ailesine çok teşekkürler.

Nuray Güngöroğlu

Bireysel Yaşam Koçu ve Kurumsal Koç.

Sınava ve Yaşama Hazırlanın – Güncel Haber

Kişilerin bulunduğu nokta ile hedefleri arasındaki mesafeyi performans artışı sağlayarak kısaltan Koçluk Sistemi, bir süredir bireysel anlamda gündemde idi. Bireysel koçluk hizmeti alanların başarılarında en az 50 puan artış sağlayan koçluk teknikleri, Kavram Dershaneleri ile ID Danışmanlık ve Koçluk Hizmetleri’nin işbirliği sayesinde kurumsallaşarak iş dünyasından sonra eğitim sektörüne de yani gerçekte olması gereken alana girmiş bulunuyor.

Kavram Dershaneleri’nin kurucusu Bahattin Durmuş, uzun bir süredir sistemin nasıl işlediğini gözlemlediklerini, öğrencinin performansını en üst noktaya taşıyan bu sistemin tüm eğitim kurumlarında olması gerektiğini belirterek, yeni öğretim yılında öğrencileri “koçluk eğitimi almış öğretmenler” ile sınava hazırlayacaklarını ve öğrencileri yalnız sınava değil, hayata da hazırlayacaklarını ifade etti.

http://www.guncelhaber.com/Egitim/Sinava-Ve-Yasama-Hazirlanin-12498.html

http://www.internethaber.com/sinava-ve-yasama-hazirlanin-87697h.htm