Yazılar

Zekiye Yeşil

Hayatımda koçlukla tanıştığım için kendimi çok şanslı hissediyorum ve bu tanışmada Hatice ve Neslihan Hn. aracı oldukları için kendilerine çok teşekkür ediyorum.
Koçluk eğitimi bende kırılma noktası yaşattı. Kafamda olan düşüncelerimi, paradigmalarımı, negatif algılarımı bırakmamı, yani çizgi altından çizgi üstüne geçmemi ve orada kalmamı sağladı.
Bende çok büyük bir farkındalık yaratarak özüme dönmeme aracı oldu. Ben artık eski ben değilim ve hiçbir zaman da olmayacağım. Hep öğrenen,öğrendikçe öğreten biri olmaya karar verdim ve bu düşğncelere bu kurumda, ID Coaching’ te eriştim.
Tekrar herkese teşekkür ediyorum ve herkese de tavsiye ediyorum.

Zekiye Yeşil
Üst Düzey Yönetici

Neslihan Onur

Karar aşaması öncesi Yaşam Koçluğunu çok araştırmış ve her gittiğim yerde hüsrana uğramıştım. ID Coaching’ den içeri girip Hatice Hoca ile görüştüğümde o konuşuyor; ben de içimden yaşasın naraları atıyordum. Bilim ve pratiği birleştiren, sürekli gelişimi kendine hedef belirleyen ve empati düzeyi ile ego dengesini mükemmel özdeşleştiren dünya tatlısı hanımefendi ve çılgın Hatice Hoca’ ya […]

Neslihan Onur

Sosyolog, Medya İletişim Uzmanı, Yaşam Koçu

Aksaray Öğrenci Koçluğu

Kariyer Koçluğu

Melda Tuncel ile Yaşam Mimarı-2

Melda Tuncel ile Yaşam Mimarı-1

ID Coaching Mezun Görüşleri

Tülay Özdemir Uzuner

Yaşamım boyunca kişisel gelişim yolculuğumda öğrendiklerimi diğer insanlarla paylaşmaya karar verdiğimde, bunu nasıl yapabileceğim sorusunun cevabını ararken koçluk ile tanıştım.

Hayatının her döneminde sorgulamayı seven biri olarak soruların insanın hayatında yaratabileceği etkiyi görmek beni derinden etkiledi ve diğer insanların da koçluk sayesinde kolayca hayatlarını mutlu, huzurlu ve tatmin edici bir şekilde yaşamasını sağlamak için harekete geçtim.
Gelişim ve öğrenme  sürecinin insanın hayatı boyunca devam ettiğine inanan biri olarak,farklı konularda pek çok eğitim,seminer ve workshop çalışmalarına katıldım ve halen de yeni eğitimler almaya devam etmekteyim. Koçluk sertifikalarımı uluslararası geçerliliğe sahip  ID  Coaching International `dan aldım.

Yıllardır yaşamımda bir şeylerin eksik olduğunu hissediyor ama ne olduğunu bilemezken ID Coaching International bu eksikliği bularak ortaya çıkardığı  için minnettarım ve şu an aradığını bulmanın hazzını hergun doyasıya yaşıyorum.

Koçluk deneyimlerim sayesinde hergün yeni insanlarla tanışarak onların içlerinde kurdukları dünyaya farklı ve daha güzel pencereler açıyorum.

Değerli hocalarıma teşekkür ve şükranlarımı sunmaktan mutluluk duyuyorum. Hayatımı ve geleceğimi değiştirerek yön verdiğin için Teşekkürler ID Coaching.

Tülay ÖZDEMİR UZUNER

PCC, Mentor Koç, Eğitmen

Müge Çevik

Neden ID?

Çünkü önemli olan içerik, önemli olan benim her anlamda tatmin olmam. Önemli olan eğitmene teslim olmam. Önemli olan anlattığını çok iyi bilen birinden bu işi öğrenmem. Önemli olan, işin ruhunun bana geçmesi.

Bu yüzden Hatice YILDIRAN, bu yüzden ID!

Nazmi Nalbant

NİÇİN ID  ?

Yaklaşık 7 ay önceydi ve  maaşlı yönetici olarak çalıştığım 35 yıllık çalışma hayatımı noktalayıp yeni bir sayfa açmaya karar vermiştim.Bunca yıllık yöneticilik yaşamımdan sonra  elimde olanlara baktım ve sonunda koçluk yapmaya karar verdim.Bilgiye ve deneyime değer veren biri olarak koçluğa başlamadan önce bu alanda uzman birinden koçluk formasyonu almaya karar verdim ve bir aylık araştırma sonunda koçluk eğitimi veren alternatif listemi hazırladım.Benim tarzıma uygun olarakta son kararımı listedekilerle yüzü yüze görüştükten sonra veririm diye düşündüm.

Koçluk benim 2. çalışma hayatımın  mesleği olacaktı,doğru yeri seçmede titiz davranmam gerekiyordu.

Ve ID Coaching  International’da Hatice YILDIRAN’la görüştükten sonra koçluk formasyonumu buradan almaya karar verdim. Niyemi ?

Çünkü;

*ID sertifika satan,uzaktan eğitim yapan bir yer değildi,

*Yüz-yüze ve uygulama ağırlıklı bir eğitim veriyordu,

*Sertifikayı ancak 100 saatlik Koçluk deneyiminden sonra alabiliyordunuz,

*Eğitim sonrası devamlı bir paylaşım ve kendini geliştirme fırsatı sağlıyordu,

*Her ay yapılan ve mezunların katıldığı Mentörlük Akşamlarında Koçlukla ilgili son gelişmeler ve deyimler paylaşılıyor,her toplantıda yararlı ve bir koçu geliştirecek sunumlar yapılıyordu,

*Güzel arkadaşlıkların kurulduğu sosyal bir ortam sağlıyordu,

*Bir Koç olarak Master Trainer’lığa kadar yükselebilme imkanı vardı,

*Geniş vizyonlu,öğrenmeye açık ve sürekli kendini geliştiren bir ekibe sahipti,

*Hatice YILDIRAN; Koçluğu çok iyi bilen,uygulayan  ve bunun eğitimini veren ve yaptığı işe ruh katan lider biriydi,

* Ve ID büyük bir Koçluk Ailesiydi,

Bunlar hemen aklıma gelenler,bugün geriye dönüp baktığımda;

İyi ki Koçluk eğitimimi ID’den almışım,

İyi ki Koçluk eğitimimi Hatice YILDIRAN’dan almışım diyorum…

Nazmi Nalbant

Elektrik Yüksek Mühendisi, Yönetim Danışmanı, Profesyonel Koç

Portföy Ögeleri