Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek/Aydın Özbakır

Son günlerde en çok duyduğumuz bu kelimeler hiç şüphesiz. Konunun uzmanları bağışıklık sistemi güçlü olanlar bu süreci daha kolay atlatacağını, güçlü olmayanların zorlanacağını söylüyor. Peki, bağışıklık sistemimizi nasıl besleyeceğiz? Uzmanların bu konu ile ilgili değişik önerileri var. Bununla beraber, yaşamımızda ruhu beslemenin, en az uzmanların önerileri kadar bağışıklık sistemini beslediğini düşünüyorum… Şiirle, şarkıyla, söyleşiyle, dostlukla ve özellikle SEVGİ ile…

Sevgi ile açılamayacak hiçbir kapı yok gibi görünüyor; tatlı dil, güler yüz, biraz hoşgörü zorlukların üstesinden gelmeye yeter de artar bile! Şu sıralarda heyecanlı bir bekleyiş içindeyim. Yaşadığımız bu sıkıntılı günlerin sonundaki hediyemiz neler olacak? Bunu yaşayıp göreceğiz. Ancak bana ne olmasını istersin diye sorsanız kesinlikle “Sevmeyi Öğrenmiş Olmak” derim…

 

Eski yazılar “cennet içimizde” der ve bahsettiği varlığımızın frekansıdır. İnsan bedeninden ayrıldığında, otomatik olarak saf sevginin en yüksek frekansındadır, çünkü varlığımızın frekansı budur. Eski çağlarda saf sevginin en yüksek frekansına ‘‘CENNET’’ deniyordu.

Hayatımızın amacı ‘‘Mutluluk’’… Öyleyse sizce hayattaki en büyük mutluluk kaynağı ne? Bence, tabii ki “ vermek!”. Birçoğunuz hayattaki en büyük mutluluğun vermek olduğunu duyduğunuzda “sana göre hava hoş tabii. Ben iki yakamı zor bir araya getiriyorum. Verecek neyim var ki ?” diyebilir… Vermezseniz daima mücadele etmek zorunda kalırsınız. Hayatınızdaki sorunların ardı arkası kesilmez ve tam biraz rahatladım derken kendinizi yeni bir savaşın içinde bulursunuz. Hayattaki en büyük mutluluk vermek ve verebileceğinizde tek bir şey var; SEVGİNİZ! Sevginiz, sevinciniz, olumluluğunuz, heyecanınız, minnetiniz ve tutkunuz… Dünyanın tüm zenginlikleri, yaratımın en paha biçilemez armağanının yanında hiç kalır ve bu armağan ‘‘içimizdeki sevgidir’’!

En iyi yönünüzü verin. Sevginizi en iyi gösterme şekliniz ile iyileştirmeyi, birleştirmeyi, yapıcı olmayı… Sevgi hayatın tüm zenginliklerini mıknatıs gibi çeker. Ve hayatınızı mümkün olabileceğini düşündüğünüzden çok daha fazlası ile zenginleştirir. Sevgi verdiğinizde hayatınızın gerçek amacını yerine getirirsiniz. Sevgi verdiğinizde karşılığında o kadar sevgi ve neşe alırsınız ki, daha fazlasını kaldıramayacağınızı bile düşünebilirsiniz. Bu yolla bağışıklık sisteminizin güçlenmesine en büyük katkıyı da sağlamış olacaksınız.

Bu dünyaya sevgi ile geldiniz ve yanınızda götürebileceğiniz tek şey o!

Şuan bu hayatı yaşarken,  her olumluluğu seçtiğinizde, her iyi hissetmeyi seçtiğinizde sevginizi verirsiniz ve onunla dünyayı aydınlatırsınız. Ve istediğiniz her şey, hayalini kurabileceğiniz her şey, sevdiğiniz her şey nereye giderseniz gidin sizi takip eder.

İçinizde evrenin en büyük gücü var. Ve isterseniz, onunla inanılmaz bir hayatınız olur…

“Dünyayı güzellik kurtaracak… Ve bir insanı sevmekle başlayacak her şey”  Z. Livaneli

O zaman sevmekle başlayalım, olumlu ve yapıcı duygular yayarak, bağışıklık sistemimizi güçlendirerek, virüsü yenerek dünyayı bu beladan kurtaranlar arasındaki yerimizi alalım.

…sevgi her zaman var olacak…

Aydın ÖZBAKIR

Profesyonel Gelişim Koçu