Arzu Biyiklioglu

Profesyonel Koç, NLP Uzmanı, Mentor, Yazar

1971 doğumlu Arzu Bıyıklıoğlu uluslararası sertifikalı Yaşam Koçu,  NLP Eğitmeni ve Reiki Master, Sağlıklı ve Kaliteli Yaşam Danışmanıdır. ID Coaching Academy’ de eğitmen ve mentördür;

www.milliyet.com.tr sağlık sayfasındaki “Zihin Gücüyle Sağlıklı Yaşam” köşesinde,  www.arzubiyiklioglu.com ve diğer pek çok internet sitesinde düzenli olarak kişisel gelişim makaleleri yayımlanmaktadır.

Ocak 2013’te ilk kitabı “Fark Et, Uygula, Değiş” adlı kitabı Esen Kitap tarafından yayımlanmıştır. Kitabın en önemli farkı, içerdiği konulara ait uygulamaların yapılabileceği ve kişinin kendi gelişimini takip edebileceği bir uygulama defterinin de bulunmasıdır. İkinci kitabı “Değişim Seansları” ilk kitabının devamı niteliğinde olup, yaşam dengesini yakalayarak hayatı daha renkli yaşamaya ve Türk toplumunda en çok karşılaşılan kişisel sorunları çözmeye yönelik uygulamalar içermektedir. Üçüncü kitabı, “Mutluluk Arzusu” en çok okunan kitaplardan biridir.

Uludağ Üniversitesi mezunu olan Arzu Bıyıklıoğlu, 1989-2005 arasında turizm-spor ve sosyal tesis işletmelerinde halkla ilişkiler, satış koordinatörü, satış müdürü, genel müdür yardımcısı ve genel müdürlük görevlerini üstlendi.

2005’te özel ilgi alanı olan kişisel gelişim, zihin gücü, yaşam boyu öğrenme, NLP ve sağlık yaşam felsefesi konularında kendisine daha fazla zaman ayırmaya ve kariyerine bu alanlarda devam etmeye karar verdi. 2009’da iş hayatında kazandığı deneyimlerini, kişisel gelişim bilgi ve deneyimleriyle birleştirerek profesyonel koç olmak için ID International Coaching’de ICF onaylı 190 saatlik İntegrated Development Coaching programına katıldı.

Zihin ve beden uyumu, zihni yeniden programlama, farkındalık odaklı koçluk, iletişim, kaliteli yaşam ve evrensel enerji Reiki programlarına da tamamlayarak hem kendini geliştirdi hem de kendisine ait çalışma programları hazırladı. İki bin  saatin üzerinde koçluk deneyimi, üniversitelerde ve kurumlarda çeşitli seminer programları düzenlemektedir.

En büyük mutluluğu kendi hayatında ve başkalarının hayatlarındaki olumlu değişimlere şahit olmak ve bunun için çalışmaya, öğrenmeye devam edebilmektir.Arzu Bıyıklıoğlu, halen İstanbul Üniversitesi’nde Felsefe okumaktadır ve bu alanda derinleşmeyi seçmiştir.

SERTİFİKA VE EĞİTİMLER

Integrated Development Coaching, ID Coaching International

Professional Certified Coach

Life Coaching

NLP Master

NLP Advanced

NLP Trainer

Business NLP

Temel Psikoloji

Kaliteli Yaşam Danışmanlığı

Reiki Master

+ 2000 saat Bireysel Koçluk deneyimi

Koçluk Alanları

-İş ve Yaşam Dengesi

-Yaşam Koçluğu

-Kariyer Koçluğu

-İlişkiler ve İletişim

-Farkındalık ve Değişim

-NLP Koçluğu (mental)

-Sporcu Koçluğu

Seminer ve Eğitimler

-Koç Sensin

-Pozitif Düşünce Sınıfı

-Özgüven ve Özdeğerim Artıyor

-Zayıflamanın Zihin Yolları (NLP ile Zayıfla)

-Gülümse Hayata Gülümse kendine ( gülümseme alışkanlığı kazanma egzersizi)

-NLP nedir? İş dünyasında ne işimize yarar

-Mutluluğumu kaybettim bulan var mı?