Mental Dönüşüm Programı

Algınız Gerçekliğinizdir : Algını Değiştir, Gerçekliğin Değişsin.

Hafta Sonu: 11-18-25 Kasım 2 Aralık Pazar /Saat 17.00-20.00

Hafta İçi: 15-22-29 Kasım 6 Aralık Perşembe /Saat 19.00-22.00

Hafta İçi Gündüz Grubu: 13-20-27 Kasım 4 Aralık Salı /Saat 11.00-14.00

Program İçeriği

– Kişisel algı yönetimi

– Düşünce ve duyguların beden üzerindeki etkisi

– Epiktetos ve kontrolü bırakma sanatı

– Yargılayan zihinden kabul veren, yapıcı zihniyete geçiş

– Sorun odaklı zihniyetten çözüm odaklı, yaratıcı zihniyete geçiş

– Savunan ve suçlayan zihniyetten sorumluluk alan, kendini ifade eden ve öğrenmeye açık zihniyete geçiş

– Kelimelerin gücü, dil illüzyonları, ototelkin

– İstediğine odaklanmak

– Nötr çizgisi /Zihni susturma/ Kalbe odaklanma/Meditasyon

– Zihin-Beden uyumu

– Beden farkındalığı

– Beden ile zihni yönlendirme

– Bedensel ve zihinsel çapalar

– Güç duruşu/Özgüven duruşu

– Tanımlanmamış beden hareketleriyle zihinde boşluk yaratma

– Doğanın ruhu dans meditasyonu

Katılımcı Sayısı Max. 10 kişidir.

PROGRAM AÇIKLAMASI: 4 oturumdan oluşan ‘’ Mental Coaching’’ zihinsel dönüşüm programı öğrenmenin ve bilmenin ötesine geçerek içsel dönüşüm sağlama amaçlı uygulamalar içeren bir grup koçluğu çalışmasıdır. Her hafta 3 saatlik koçluğun sonunda katılımcıların hafta boyunca bireysel dönüşüm uygulama çalışmaları belirlenecektir. Bu çalışmaların yapılıyor olması çok önemlidir. Çünkü Zihinsel Dönüşüm Koçluğu‘nun amacı kalıcı bir değişim yaratmaktır. Çalışmaya başladığınız ilk gün kurulacak olan WhatsApp grubu üzerinden her gün Arzu Bıyıklıoğlu rehberliğinde desteklenmeye devam edeceksiniz. Dört hafta boyunca sürecek toplam 12 saatlik çalışmanın tamamı yine Arzu Bıyıklıoğlu liderliğinde yapılacaktır.

Zihinsel Dönüşüm Grup Koçluğu Programı NLP (Zihin dili programlaması – kişisel algı yönetimi), Stoacı Felsefe, beden-nefes farkındalığı ve koçluk temelli hazırlanmış uygulama ağırlıklı bir grup çalışmasıdır.

 Amaç;  Kişinin dil, düşünce ve beden duruşlarını değiştirerek önce duygularını ve davranışlarını, sonrasında da yarattığı yeni rezonans ile hayatını değiştirebileceği  en önemli temel bilgileri öğrenmenin ötesine geçip deneyimlemeye başlamasını sağlamaktır.  Mevlana’nın dediği gibi ‘’ Gül ekersen gülistan olur, diken ekersen dikenlik olur.’’  Zihinsel Dönüşüm Koçluğu Grup  programında gülleri nasıl ekeceğinizin ve dikenleri nasıl temizleyeceğinizin temellerini deneyimleyerek atıyor olacaksınız. Ayrıca grup dinamiğinden maksimum seviyede yararlanarak her birinizin ne kadar farklı zihinsel ve algısal durumlarının olduğunu fark edip kabul vermeyi, kontrolü bırakmayı çok daha kolay yapabileceksiniz. Dolayısıyla da, hayatınızın ve ilişkilerinizin kalitesinin artması için, enerjinizi artık boşa harcamayıp maksimum seviyede kendi üzerinizde çalışarak kullanabileceksiniz.

Yaşam kalitenizi belirleyen sahip olduklarınız ya da olmadıklarınız değil, düşünce-algı şeklinizdir. Dolayısıyla belirleyici sizin varoluş şeklinizdir.  Kendinizde zihinsel bir dönüşüm yarattığınızda, önce içsel olarak varoluş şekliniz değişir sonrasında da yaşam şekliniz ve hayatınız değişir. Bu grubun kuruluş amacı da herkesin kendi algı operasyonunu başlatarak olumlu yönde zihniyetini ve varoluş şeklini değiştirebilmesi için öğrenmenin ötesinde uygulama ortamı yaratmaktır.

Programa Kimlerin Katılması Uygundur?

-Kişisel gelişim kitapları okumuş, özlü sözleri defalarca beğenmiş, söylemiş, paylaşmış  ve artık sıra  ‘’bildiklerimi hayata geçirme , uygulama vaktim geldi” diyorsanız,

– Özellikle ‘’ Ne ekersen onu biçersin ‘’, ‘’ Sen değişirsen dünyan değişir ‘’ sözlerine inanıyorsanız,

– Daha iyi bir yaşam için- insanları, olayları değil- kendinizi değiştirmeyi çözüm olarak görüyorsanız,

– Zihninizi daha iyi tanıyıp zihinsel sınırlarınızı ve engellerinizi kaldırmak istiyorsanız,

– Öğrenilmiş çaresizlikten kurtulmak istiyorsanız,

– Önce kendinizle sonra da başkalarıyla daha iyi iletişim kurmak istiyorsanız,

-Sonuç olarak düşünce ve beden rutinlerinizi değiştirerek daha iyi bir yaşama sahip olabileceğinize inanıyorsanız ve  uygulamaları yapma sözü veriyorsanız  ‘’ Zihinsel Dönüşüm Koçluğu ” grup çalışmamıza katılmaya hazırsınız demektir. Daha ayrıntılı bilgi, ön kayıt ve fiyat bilgisi almak için bizi arayabilirsiniz.

Telefon : 0212 212 90 99   /   0553 912 92 99  /  0543 655 50 51

[email protected]

BAŞVURU FORMU