1. KOÇLUK TEMEL YETKİNLİKLERİ İÇİN MENTORLUK

Koçluk eğitimi alan bireylerin profesyonel bir koç olmaları için, ICF Unvan Başvurusu yapmaları gerekiyor. ACTP yolu ile ünvan başvurusunda bulunan profesyonel koç adayları, bu program içinde zaten mentorluk almaktadırlar. Ancak, ACSTH, CCE veya ICF’in tanıdığı herhangi bir programı tamamlayanlar için min. 10 saat PCC düzeyinde bir koçtan mentorluk almak zorunludur.

ID Coaching, MCC ve PCC düzeyindeki koçlarıyla unvan başvurusu yapmak isteyen adayları mentorluk konusunda desteklemektedir. Grup ve bireysel mentorluk şeklinde oluşturulan program, katılımcıların koçluk kasını geliştirip, unvan almasını kolaylaştırmaktadır.

Programın Kapsamı

  • 7 Saat Grup Mentorluğu ve Geri Bildirim
  • 3 Saat Bireysel Mentorluk ve Geri Bildirim
  • ICF Etik Kurallar ve Temel Yetkinliklerin içselleştirilmesi
  • Sınav

Programın Süresi : Min. 3 Ay

Mentor Koçlar

Arzu Bıyıklıoğlu

Arzu Bıyıklıoğlu

PCC, Profesyonel Koç, Koç Eğitmeni, Mentor, Yazar

Profesyonel hayattaki deneyimlerini 2009'da koçlukla birleştiren Arzu Bıyıklıoğlu, profesyonel koçluk yanı sıra NLP Uzmanı bir yazardır.

Buket Özen

Buket Özen

PCC, Profesyonel Koç, Koç Eğitmeni, Mentor

Eğitim sektöründeki kariyerini 2010'da profesyonel koçlukla birleştiren Buket Özen, ID Coaching Akredite Koçluk Programının eğitmenidir.

Beril Atakul

Beril Atakul

PCC, IDEA Proje Lideri, Profesyonel Koç, Mentor

Profesyonel hayattaki deneyimlerini 2010'da koçlukla birleştiren Beril Atakul, IDEA projelerinde kurumsal koçluk ve mentorluk yapmaktadır.

Gamze Çakır

Gamze Çakır

PCC, Kurumsal İletişim Yöneticisi , IDEA Proje Lideri, Profesyonel Koç, Mentor

Telekominikasyon sektöründeki profesyonel deneyimlerini 2014 yılında koçlukla birleştiren Gamze Çakır, aynı zamanda regresyon uzmanıdır.

Hatice Yıldıran

Hatice Yıldıran

Kurucu, MCC, MBA, Koç Eğitmeni

Eğitim sektöründeki deneyimini koçlukla birleştiren Hatice Yıldıran, ICF'in MCC unvanlı koçlarından biri olup kurumsal koçluk yapmaktadır.

2. PROFESYONEL KOÇLUK İŞ MENTORLUĞU

Mevcut mesleklerinden koçluğa geçiş yapmak ve koçluğu meslek olarak sürdürmek isteyen bireylere sunduğumuz bu hizmet, bir MBA Programına benzemektedir. 9  Aylık bir dönemi kapsar. ID Coaching mezunlarının yanı sıra tüm ICF Koç adaylarına açıktır.

Programın Kapsamı

  • Ekip Kültürü Yaratma : Ekibi bir araya getiren amaçları gerçekleştirmek üzere, bütünsel değerlerle işbirlikçi ve motivasyonu yüksek bir ekip oluşur.
  • Koçluğun Gücünden Yararlanma : Koçluk alınan ve koçluk verilen bu çalışma, hedefe odaklanarak kişisel liderliği geliştirir.
  • Kişisel Markalaşma : Koçluk duruşu, profesyonel imaj , kişisel gelişim gibi konulara odaklanılır.
  • Müşteri Portföyü Oluşturma : Kişisel pazarlama ve satış becerilerinin öğrenilmesi ve becerilerin hayata geçirilmesine odaklanılır.
  • Tam Zamanlı Koçluğa Geçiş : Koçluktan gelir sağlar duruma geldiğinde iş kurmak isteyen koçlara profesyonel kimlik için danışmanlığın da eklendiği entegre bir hizmet verilir.

MENTOR

Beril Atakul

PCC, Profesyonel Koç, Ekonomist, IDEA Proje Lideri